Bolesna porażka Królewskich. "Nie poddajemy się, walczymy dalej"

W drugiej kolejce piłkarskiej trzeciej ligi kobiet Królewcy Płock przegrali na stadionie miejskim z Zamłyniem Radom 2:3.

W pierwszej kolejce płocczanki pokonały na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:0. Zespół z aż ośmioma nowymi zawodniczkami przystępował do potyczki z radomiankami z optymistycznym nastawieniem.

Zamłynie grał rok temu w pierwszej lidze, ale zostało z niej wycofane, najlepsze piłkarki odeszły, a w pierwszej kolejce uległo Ostrovii 1:3.

Sobotni upał nie pomagał zawodniczkom w meczu drugiej kolejki. Pierwsze swoją szansę miały pomarańczowe z Płocka, Oliwia Kasiura uderzała z dosyć ostrego kąta. Ale to radomianki cieszyły się z pierwszego gola po niespełna 30 minutach, wykorzystały zamieszanie w polu karnym. A po 90 sekundach było już 2:0!

To podziałało na gospodynie, które zaczęły grać lepiej, pod koniec pierwszej części spotkania Daria Kusa miała dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola.

Niestety, już po pięciu minutach drugiej połowy zrobiło się 0:3. Królewscy atakowali, emocje rosły, bo w 53. minucie Kusa zdobyła gola pięknym strzałem z rzutu wolnego. Kilkanaście minut przed końcem Julia Mikołajewska trafiła na 2:3, ale więcej goli już nie padło i punkty niespodziewanie pojechały do Radonia.

- W pierwszej połowie było widać panikę i strach w naszej grze. Druga część była lepsza, zabrakło czasu choćby na remis - podsumowała Klaudia Stradomska. - Porażka na własnym boisku boli, jednak nie poddajemy się i walczymy dalej. Przed nami sporo meczów w tej rundzie, które nie tylko możemy, ale i chcemy wygrać!

Pozostałe wyniki: DAF Płońsk - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:1, Wilga Garwolin - Pogoń Siedlce 8:0, Tygrys Huta Mińska - Żbik Nasielsk 5:0, Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Start Otwock 3:4.

W trzeciej kolejce 18 września zespół z Płocka zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Królewscy Płock - Zamłynie Radom 2:3 (0:2)

Królewscy: Marta Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Klaudia Stradomska (K), Kinga Sławińska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Wiktoria Wiączek (65. Julia Nowak), Wiktoria Zielińska (52. Julia Korga), Dominika Janicka (43. Natalia Borowska), Oliwia Kasiura (43. Natalia Romanowska).