Płocczanin w siatkarskiej drużynie marzeń na mistrzostwach Europy

19-letni Bartosz Kwolek, który w sobotę z reprezentacją Polski zdobył złoty medal w mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce, otrzymał także nagrodę indywidualną.
Polacy wygrali wszystkie siedem meczów w turnieju w Bułgarii, w finale wygrali 3:1 z Ukrainą. W ubiegłym roku niemal ten sam skład wywalczył pierwsze miejsce podczas mistrzostw Europy kadetów w Turcji i mistrzostw świata w Argentynie. Bartosz Kwolek, płocczanin reprezentujący obecnie Politechnikę Warszawa, został MVP obu tych imprez.

W Bułgarii mierzący 194 cm przyjmujący z Płocka też prezentował się wybornie. W siedmiu meczach zdobył 117 punktów, co dało mu czwarte miejsce w rankingu. W przyjęciu zagrywki był trzeci, a w ataku - szósty. Junior z Płocka zanotował także 15 asów serwisowych, co dało drugą pozycję. W sumie osiągnięcia juniora z Płocka imponujące, ale tym razem był zawodnik minimalnie lepszy. To Ukrainiec Oleg Płotnicki, który posłał aż 31 asów serwisowych! Leworęczny zawodnik o identycznym wzroście jak Kwolek do tej pory znany był z sukcesów w siatkówce plażowej. W Bułgarii przyjmujący grał doskonale, srebro Ukrainy to sensacja, do której doszło właśnie głównie dzięki Płotnickiemu, wybranemu MVP zawodów.

Organizatorzy wybrali Drużynę Marzeń ME, w której znalazło się dwóch Polaków: Kwolek i atakujący Jakub Ziobrowski.

Nagrody indywidualne mistrzostw Europy juniorów:

-- najlepsi przyjmujący: Oleg Płotnicki (Ukraina), Bartosz Kwolek

-- najlepszy blokujący Dmitry Jakowlew (Rosja), Giulio Pinali (Włochy)

-- najlepszy atakujący: Jakub Ziobrowski

-- najlepszy rozgrywający: Riccardo Sbertoli (Włochy)

-- najlepszy libero: Stanisław Dramow (Bułgaria)

-- MVP: Oleg Płotnicki (Ukraina)

Zdjęcie Adidas Buty do siatkówki Energy Boost M B34146 Zdjęcie Mizuno Wave Bolt buty do siatkówki 09KV29709 Zdjęcie Mizuno buty do siatkówki Wave Twister 4
Adidas Buty do siatkówki En... Mizuno Wave Bolt buty do si... Mizuno buty do siatkówki Wa...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info