Znamy drabinkę Pekao Szczecin Open. Trudne zadanie Janowicza

Jerzy Janowicz spotka się z rozstawionym z numerem piątym Gruzinem Nikolozem Basilaszwilim w pierwszej rundzie challengera ATP - Pekao Szczecin Open.
Janowicz wystąpi w turnieju na podstawie swojego miejsca w rankingu, natomiast dwóch pozostałych Polaków zostało obdarowanych przez organizatorów "dzikimi kartami". Pierwszy z nich, Michał Przysiężny wylosował na otwarcie Rosjanina Aleksieja Watutina, a Paweł Ciaś trafił na Hiszpana Alberta Montanesa, który przyjechał do Szczecina już po raz trzynasty.

Najwyżej rozstawiony w 24. edycji Pekao Szczecin Open Hiszpan Marcel Granollers, rozpocznie występ od pojedynku z Francuzem Jonathanem Eyssericem. Jego rodak - czyli turniejowa "dwójka" - Inigo Cervantes będzie rywalizować z Włochem Federico Gaio.

Niemiec Dustin Brown (nr 3.) w swoim pierwszym meczu od szczecińskiego triumfu w 2014 roku, spotka się z jednym ze zwycięzców kwalifikacji. Radu Albot z Mołdawii o awans do drugiej rundy turnieju będzie walczył z Włochem Alessandro Giannessim.

W niedzielę o godz. 11 rozpocznie się drugi dzień eliminacji do turnieju. Awans do drugiej rundy wywalczyła tylko trójka polskich zawodników (odpadł m. in. Grzegorz Panfil), wszyscy po zwycięstwach odniesionych nad rodakami.

Szymon Walków okazał się lepszy od Tomasza Bednarka, Adrian Andrzejczuk pokonał Rafała Teurera, a Marcin Gawron wygrał z Mateuszem Smolickim. Z 13 Polaków, którzy znaleźli się w drabince kwalifikacji, dwóch miało na otwarcie "wolny los". Swoje pierwsze pojedynki - od razu w drugiej rundzie - rozegrają dopiero w niedzielę.

Andriej Kapaś spotka się z Niemcem Julianem Reisterem (w samo południe na Korcie Centralnym im. Bohdana Tomaszewskiego). Po południu Adam Majchrowicz zagra przeciwko innemu Niemcowi - Jonasowi Luetjenowi, który wyeliminował wcześniej Karola Drzewieckiego.

Wstęp na eliminacje jest bezpłatny.