Odra Opole nie chce oddać pozycji lidera. Ale Raków tuż, tuż...

Odra Opole i Raków Częstochowa powiększają przewagę nad rywalami w II lidze. W 8. kolejce zgodnie wygrały swoje mecze i nad trzecią w tabeli Puszczą Niepołomice mają odpowiednio 8 i 6 punktów przewagi. Raków właśnie z Puszczą zmierzy się w najbliższym meczu, w sobotę 17 września.
W siódmej kolejce zdecydowanie trudniejszego rywala miał Raków. Do Częstochowy przyjechał Radomiak Radom, który zajmował czwarte miejsce w tabeli i... wyjechał z bagażem trzech goli. Czerwono-niebiescy odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie i czwarte w roli gospodarzy. Dwupunktowej straty do Odry Opole jednak nie odrobili. Rewelacyjny beniaminek do przerwy remisował z ROW-em Rybnik 0:0, ale po przerwie zdobył dwa gole i wygrał szósty raz w rozgrywkach. Przegrała natomiast Puszcza, która dotychczas deptała po piętach liderom. Drużyna z Niepołomic uległa w Kołobrzegu Kotwicy 0:1.

Za tydzień Raków zagra w Niepołomicach, a Odra wyjedzie do Tarnobrzegu na mecz z Siarką.