Czwartoligowe derby Broń vs Pilica dla radomian. Gol Piotra Nowosielskiego

Piłkarze Broni Radom wykorzystali atut własnego boiska, pokonując 1:0 Pilicę Białobrzegi. W drugiej połowie do siatki przyjezdnych trafił Piotr Nowosielski.

Przed przerwą derbowe starcie rozczarowało. Emocji, składnych akcji, czy też strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. Nie dziwi zatem, że obaj bramkarze: Paweł Młodziński (Broń) i Sebastian Przyrowski (Pilica) nie mieli zbyt dużo pracy.

Po zmianie stron mecz się ożywił. Lepiej zaczęła Pilica, ale jej akcje w ofensywie Broniarze w porę stopowali. Dopiero po godzinie rywalizacji gospodarze przejęli inicjatywę i w efekcie wreszcie trafili do siatki gości. Na 1:0 wcelował Nowosielski, który z 16 metrów przymierzył, piłka otarła się po drodze o jednego z obrońców, lobując bezradnego w tej sytuacji Przyrowskiego. W końcówce golkiper Pilicy uchronił swój zespół przed jeszcze wyższą porażką. Przede wszystkim obronił kąśliwe strzały Dominika Leśniewskiego i Bartłomieja Książka. Wygrał pojedynki z Kamilem Czarneckim i Nowosielskim. Z pomocą byłemu reprezentantowi Polski przyszedł też defensor Adrian Karasek, który w doliczonym czasie wybił piłkę z linii bramkowej.

Jeśli chodzi o ofensywę Pilicy to warta odnotowania była jedna akcja, a właściwie stały fragment. Kwadrans przed końcem z rzutu wolnego (z ok. 17 metrów) technicznie strzelił Marcin Rawski, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. To było za mało, by z radomia wywieźć przynajmniej remis.

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0). Bramka: Nowosielskki (65.).

Broń: Młodziński - Pietralski, Wicik, Sala, Dobosz, Bojek (88. Nogaj), Oziewicz (83. Książek), Leśniewski (90. Krukowski), Nowosielski, Czarnecki,

Pilica: Przyrowski - Michalski (90. Paterek), Kacperkiewicz, Karasek, Jaworski, Bykowski, Puton, Kornacki, Rawski, Skałbania, Obłuski (76. Hernik).