Rio widziane oczami różnych krajów. Niepokonani polscy paraolimpijczycy [WIDEO]

"Niepokonani" to tytuł utworu napisanego przez zespół Piersi specjalnie dla polskich paraolimpijczyków, którzy od kilku dni walczą o medale w Rio. Melodię wszyscy znają, bo to Bałkanica. Zmieniły się tylko słowa.
Fundacja Piersi oraz przyjaciele, którzy wsparli pomysł realizacji tego teledysku napisali: "Z potrzeby serca przerobiliśmy "Bałkanice". Słychać ją w polskich domach, w polskich klubach, dyskotekach, na weselach. Słychać ją również na stadionach świata, wszędzie tam, gdzie o wygraną walczą biało-czerwoni. Niech usłyszą tę melodię również w Rio, niech zagrzewa do walki naszych Paraolimpijczyków. Na tę okoliczność, nieco inne słowa, na tę i na inną ważną okoliczność. Popatrzcie na tych "Gladiatorów". Nie ma takich sytuacji, z których człowiek nie potrafiłby wyjść zwycięsko z dumnie podniesioną głową. Polskim sportowcom z całego serca życzymy jak największej ilości medali na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio".

Głównymi aktorami teledysku są oczywiście paraolimpijczycy, wśród nich jest również Kamil Fabisiak ze Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku, który w Brazylii reprezentuje Polskę w turnieju tenisa na wózkach. Jak widać na filmie Kamil nie tylko ma talent tenisowy, ale jeszcze do tego świetne poczucie rytmu.Piosenkę zagrzewającą swoich sportowców nagrały również inne kraje uczestniczące w Paraolimpiadzie. "We're the Superhumans" to tytuł utworu przygotowanego przez Brytyjczyków. Niesamowite wrażenie robi teledysk, w którym wzięli udział paraolimpjczycy nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale także z Holandii (skoczek wzwyż Joren Teeuwen), Stanów Zjednoczonych (łucznik Matt Stutzman) i Ukrainy (pływak Iaroslav Semenenko)."Eu sou do mundo, um vencedor" to tytuł piosenki przygotowanej przez Brazylijczyków. Co ciekawe, muzykę skomponowali - ambasador paraolimpijczyków, dwukrotnie wybierany najlepszym piłkarzem roku przez FIFA (2004, 2005) Ronaldinho Gaucho oraz jego koledzy Jhama i Pablo Luiz.

Jak Ronaldinho spisał się w roli wokalisty? Zobaczcie: