Sensacyjna wygrana Wis造 z wiceliderem! Nafciarze lepsi w Lubinie

W 鏀mej kolejce ekstraklasy pi趾arze Wis造 P這ck nieoczekiwanie pokonali w Lubinie drugie w tabeli Zag喚bie Lubin 2:1 i pokazali, 瞠 sta ich na pierwsz 鏀emk ligi.
Zdecydowanym faworytem pi徠kowej potyczki w Lubinie byli gospodarze. Wis豉 zapowiada豉 walk, ale to Zag喚bie by這 niepokonane w lidze.

Tymczasem to p這cczanie zaskoczyli gospodarzy. Pi耩 tysi璚y widz闚 by這 w szoku, gdy najpierw Giorgi Merebaszwili w 26. minucie dobi strza z karnego Dominika Furmana (trafi w s逝pek), a trzy minuty p騧niej Dominik Kun wyprowadzi nafciarzy na 2:0!

W drugiej po這wie nafciarze pilnowali wyniku, gospodarze w軼iekle atakowali, ale d逝go bez efektu. Jednak 20 minut przed ko鎍em po do鈔odkowaniu by貫go nafciarza Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego strza貫m g這w Lubomir Guldan, doprowadzi do stanu 1:2.

Gospodarze, niepokonani w tym sezonie, zwietrzyli szans przynajmniej na remis. Przycisn瘭i, ale Wis豉 gra豉 bardzo dobrze. Kilka minut przed ko鎍em zrobi這 si nerwowo, bo za drug 鄴速 kartk "czerwie" zobaczy Dominik Kun i p這cczanie grali w os豉bieniu. Nie dali jednak strzeli sobie bramki, w ostatniej minucie Seweryn Kie逍in obroni w sytuacji sam na sam i sensacyjnie wygrali w Lubinie 2:1.

Zag喚bie Lubin - Wis豉 P這ck 1:2

Bramki: Zag喚bie - Lubomir Guldan (71.); Wis豉 - Giorgi Merebaszwili (26.), Dominik Kun (29.)

Zag喚bie: Martin Polacek - Jakub Tosik, Lubomir Guldan , Jaros豉w Jach, Dorde Cotra - Krzysztof Janus, Jaros豉w Kubicki , ㄆkasz Pi徠ek, Jan Vlasko (46. Martin Ne雷or), ㄆkasz Janoszka (66. Deimantas Petravicius) - Michal Papadopulos (81. Arkadiusz Wo幡iak)

Wis豉: Seweryn Kie逍in - Cezary Stefa鎍zyk (77. Kamil Sylwestrzak), Przemys豉w Szymi雟ki, Tomislav Bo養, Patryk St瘼i雟ki - Dominik Kun 浚Z, Dominik Furman , Maksymilian Rogalski, Siergiej Kriwiec (78. Piotr Wlaz這), Giorgi Merebaszwili (65. Arkadiusz Reca) - Dimitar Iliev