Nafciarze wygrywają na inaugurację w Elblągu. Olimpijska forma Michała Daszka

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 29:24 (15:14). Świetną dyspozycję strzelecką po powrocie z igrzysk olimpijskich utrzymuje prawoskrzydłowy Michał Daszek. W Elblągu zdobył sześć bramek.
- Wejdziemy w ligę jeszcze na zmęczeniu - zaznaczał przed pojedynkiem z beniaminkiem trener płockich piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki. Przebieg spotkania potwierdza słowa szkoleniowca. Od pierwszej minuty nafciarze starali się wypracować bezpieczną przewagę, ale kiedy odskoczyli na dwie, trzy bramki gospodarze szybko doprowadzali do wyrównania. Ba, po 20 minutach nawet prowadzili jednym trafieniem (9:8).

Wyrównana walka toczyła się do 50. minuty. W tym czasie było sporo nieskutecznych rzutów, nafciarze często też byli odsyłani na ławkę kar - ośmiokrotnie. Ostatnie dziesięć minut, na tablicy wyników był remis 23:23, należało już tylko do nafciarzy, którzy odskoczyli na pięć bramek. W tym okresie z bardzo dobrej zaprezentował się drugi z olimpjczyków w płockim zespole, wychowanek Wisły Adam Wiśniewski. Oprócz dwóch bramek, zanotował jeszcze dwa przechwyty.

Wisła zaczęła inauguracyjny mecz w następującym ustawieniu: Marcin Wichary - Valentin Ghionea, Sime Ivić, Dmitrij Żytnikow, Miljan Pusica, Lovro Mihić, Maciej Gębala.

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock 24:29 (14:15)

Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 6 (1), Valentin Ghionea 3, Lovro Mihić 3, Maciej Gębala 2, Dan Racotea 2, Sime Ivić 4 (1), Miljan Pusica 1, Jose de Toledo 2, Dmitrij Żytnikow 1, Gilberto Duarte 1, Adam Wiśniewski 2, Marko Tarabochia 2

Najwięcej bramek w ekipie z Elbląga zdobyli: Marcin Szopa 7, Bartosz Janiszewski i Mikołaj Kupiec po 4.

Kary: Elbląg - 8 min; Orlen Wisła - 16 min.

Sędziowali: Piotr Wojdyr, Paweł Kaszubski obaj z Gdańska