Oldboje Lecha Poznań lepsi od Olimpii Poznań. Hat-trick Jacka Dembińskiego w meczu z czteroma karnymi

Oldboje Lecha Poznań pokonali w II rundzie okręgowego Pucharu Polski Internetowy Klub Piłkarski Olimpię Poznań. Lechici wygrali 5:2 po hat-tricku Jacka Dembińskiego.

W upalne czwartkowe popołudnie na boisku bocznym Inea Stadion stanęły naprzeciw siebie drużyny z dwóch innych piłkarskich światów. Z jednej strony oldboje Lecha Poznań, czyli piłkarze, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Kolejorza, a dziś spotykają się co jakiś czas, by urozmaicić sobie sportową emeryturę. Z drugiej ambitny projekt IKP Olimpia Poznań, czyli klub oparty o... internet. Kibice Internetowego Klubu Sportowego już niedługo będą mogli ustalać skład i taktykę swojego zespołu wyłącznie w sferze cyfrowej. Obecna Olimpia nie ma jednak nic wspólnego z historyczną Olimpią Poznań. IKP występuje obecnie w B-klasie.

Gra od pierwszych minut toczyła się pod dyktando oldbojów Lecha. Gospodarze potwierdzili swoją przewagę w 20. minucie. Tomasz Najewski został powalony w polu karnym, sędzia wskazał na "wapno", a jedenastkę na gola zamienił Jacek Dembiński. Kamil Lesiński, bramkarz Olimpii, był jednak bliski obrony tego strzału, ale piłka wpadła do siatki mimo jego interwencji.

Osiem minut później Dembiński strzelił swojego drugiego gola. Tym razem 46-latek dostał dobre podanie z prawej strony od Sławomira Najtowskiego, zaczarował obrońców krótkim dryblingiem i zwieńczył akcje mocnym uderzeniem przy bliższym słupku.

Jeszcze przed przerwą oldboje podwyższyli prowadzenie. W 36. minucie znów błysnął Jacek Dembiński - tym razem posłał świetne podanie za linię obrony Olimpii, do którego ruszył Waldemar Przysiuda. Ten minął w pełnym biegu golkipera rywali i lekkim strzałem z lewej nogi zdobył bramkę na 3:0.

Po przerwie do ofensywy przyszła Olimpia, ale goście nie potrafili zmylić dobrze ustawiających się obrońców oldbojów Lecha. Gospodarze byli zabójczo skuteczni - w 54. minucie wyprowadzili szybki atak skrzydłem, który zakończył się rzutem karnym za zagranie ręką Błażeja Budasza. Jedenastkę pewnie wykorzystał Waldemar Przysiuda.

Rywale oldbojów próbowali zdobyć choćby wyrównującą bramkę, ale w bramce świetnie spisywał się Norbert Tyrajski. Lechici za to nie przepuścili okazji na kolejne trafienia. W 70. minucie w polu karnym faulowany był Sławomir Najtkowski i sędzia odgwizdał trzecią jedenastkę dla Kolejorza. Do piłki podszedł Jacek Dembiński i celnym uderzeniem przy słupku skompletował hat-tricka.

Olimpia odgryzła się oldbojom dopiero na kwadrans przed końcem meczu, gdy Błażej Budasz pokonał z bliska Norberta Tyrajskiego. Chwilę później goście zdobyli drugą bramkę - czwarty w tym meczu rzut karny, ale pierwszy dla Olimpii, na gola zamienił Konrad Zandrowicz. I to był już koniec strzelania przy Bułgarskiej. Oldboje Kolejorza awansowali do III rundy okręgowego Pucharu Polski.

Oldboje Lecha Poznań - IKP Olimpia Poznań 5:2 (3:0)

Bramki: Jacek Dembiński (20., 28. i 70.), Waldemar Przysiuda (36. i 54.) - Błażej Budasz (76.), Konrad Zandrowicz (80.)

Oldboje Lecha Poznań: Norbert Tyrajski - Marcin Drajer, Sławomir Mizgalski, Radosław Borykin Ż, Waldemar Kryger, Tomasz Najewski, Jarosław Araszkiewicz (62. Piotr Najewski), Sławomir Suchomski (46. Damian Seweryn), Waldemar Przysiuda, Sławomir Najtkowski, Jacek Dembiński.

źródło: Okazje.info