Sport.pl

Trenował u Nawałki, zagra w Pogoni 04

- Stawiam na futsal. Chcę się jak najszybciej przestawić z piłki trawiastej na halową - mówi nowy zawodnik Pogoni 04 Szczecin Łukasz Cymański.
25-latek to jedna z dwóch nowych twarzy w drużynie halowych portowców. Drugą jest Oktawian Solecki (brat Dominika, który też występuje w Szczecinie).

Stawia na futsal

Dla Cymańskiego transfer do zespołu Łukasza Żebrowskiego będzie pierwszym kontaktem z profesjonalnym futsalem. Do tej pory grał na trawie.

- Potrzebuję trochę czasu, żeby poznać różnicę między dyscyplinami. Na hali gra się dynamiczniej - mówi Cymański. - Od dłuższego czasu interesowałem się futsalem i chcę spróbować swoich sił. Cieszę się, że dostałem szansę w Szczecinie. Zamierzam ją wykorzystać.

Trenował u Nawałki

Zawodnikowi wróżono dużą karierę w piłce trawiastej, ale kontuzje pokrzyżowały jego plany. Zaczynał w Górniku Zabrze (rezerwy i zespoły juniorskie). Wtedy w zespole z Górnego Śląska pracował aktualny selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. To on zrobił z Cymańskiego obrońcę. Potem 25-latek grał jeszcze m. in. w Zagłębiu Sosnowiec i Szombierkach Bytom.

- Łukasz ma duże umiejętności piłkarskie, więc nie musimy uczyć go podstaw i abecadła - mówi trener Żebrowski. - Chcemy, żeby poznał naszą taktykę i "wyczuł" na czym polega futsal. Myślę, że pierwsze pół roku będzie się adaptował, a potem podąży drogą Mateusza Jakubiaka. On także przyszedł do nas z piłki trawiastej i stał się ważnym zawodnikiem. Teraz wszystko w nogach Łukasza i mojej głowie, żeby właściwie go ukierunkować.