Asseco Resovia przegrywa w Krośnie. Z Czechami

Siatkarze wicemistrza Polski Asseco Resovii przegrali w Krośnie podczas turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z zespołem All Star of Czech Republik 0:3. W dodatkowym secie rzeszowianie okazali się lepsi od rywali 25:21.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Dla Asseco Resovii impreza w Krośnie jest pierwszym oficjalnym turniejem przedsezonowym. Wcześniej resoviacy grali we Lwowie, ale były to dwa mecze poza turniejem głównym. W Krośnie rozpoczęli rywalizację o puchar. Rozpoczęli od porażki z reprezentacją Czech, która w turnieju bierze udział pod nazwą All Star of Czech Republik, a która szykuje się do eliminacji do mistrzostw Europy.

Czesi są na zupełnie innym etapie przygotowań niż Asseco Resovia i to było widać na boisku. Rywale dominowali przede wszystkim w zagrywce i w przyjęciu, choć resoviacy czasami potrafili też postraszyć w polu serwisowym. Były to jednak pojedyncze wyskoki.

W ekipie trenera Andrzeja Kowala brakowało też zgrania, ale nie mogło być inaczej, skoro skład jest praktycznie nowy, a kilku graczy trenuje z zespołem dopiero kilka dni. Rozgrywający Fabian Drzyzga, który od połowy drugiego seta dowodził na boisku, dołączył do kolegów we wtorek. A w środę musiał dogrywać do nich piłki. Nie mogło to od razu wyglądać dobrze.

Na pozycji atakującego, obok Niemca Jochena Schopsa, zagrał już Francuz Thibault Rossard, który został przesunięty na tę pozycję z przyjęcia, wobec kontuzji Kanadyjczyka Gavina Schmitta. Spisał się nieźle, choć brakowało właśnie zgrania. Schmitt z kolei oglądał poczynania kolegów zza bandy. Kilka godzin wcześniej dotarł do Rzeszowa i dołączył do zespołu, w kolejnych dniach rozpocznie rehabilitację kontuzjowanej nogi.

W czwartek w Krośnie Czesi zagrają z PGE Skrą Bełchatów, a w piątek z bełchatowianami zagra Asseco Resovia.

All Star of Czech Republik - Asseco Resovii 3:1

Sety: 25:19, 25:21, 25:23, 21:25

Asseco Resovia: Tichacek, Perrin, Możdżonek, Schoeps, Ivović, Dryja oraz Wojtaszek (libero), Drzyzga, Rossard, Nowakowski, Depowski.