Trzeba pomóc bramkarzowi Pogoni. Kibice zbierają krew

Bramkarz Pogoni Szczecin Krystian Rudnicki zmaga się z rzadką chorobą układu odpornościowego. Cierpi na anemię aplastyczną.
Problemy 22-latka zaczęły się na początku tego roku. Rudnicki był wypożyczony do I-ligowego MKS-Kluczbork, ale nie dokończył rundy wiosennej. Miał niekorzystne wyniki badań i sporo czasu spędzał w szpitalu. Zdiagnozowano u niego anemię aplastyczną.

Zawodnik na początku prosił, żeby nie mówić o jego problemach zdrowotnych, ale kilka dni temu informacja obiegła środowisko piłkarskie. Teraz kibice chcą pomóc bramkarzowi, który podchodzi ze Szczecinka, ale większość kariery spędził w młodzieżowych drużynach Pogoni.

Rudnicki czeka na przeszczep szpiku. Aktualnie musi mieć stale przetaczaną krew. Stąd apele, aby zgłaszać się od ośrodków krwiodawstwa i oddać krew dla piłkarza portowców.

Może to zrobić każda zdrowa osoba. Krew można oddać w dowolnym miejscu w Polsce, ale ważne jest, aby w punkcie krwiodawstwa poprosić o zaświadczenie , że krew została oddana dla Krystiana Rudnickiego i przesłanie zdjęcia/skanu na adres mailowy: dlakrystiana@ws-zzpn.pl (akcję organizuje Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej).