Thorssell w świetnej formie. Czy zostanie we Włókniarzu, co z Ułamkiem?

Dla jeżdżącego w barwach Włókniarza Jacoba Thorssella udany był cały sezon, ale ostatnie występy są szczególnie dobre. Szwed z powodzeniem ściga się w Anglii i Szwecji, a dla Włókniarza w dwóch ostatnich meczach zdobył 22 punkty.
Przed sezonem wielu kibiców traktowało Thorssella z przymróżeniem oka. Bardziej niż na niego liczono na doświadczonego Tomasa H. Jonassona. Tymczasem Thorssell, choć tak naprawdę debiutował polskiej lidze spisywał się naprawdę dobrze. Miewał różne występy, w Częstochowie, w jednym meczu zdarzały mu się wyścigi znakomite i zupełnie nieudane, ale generalnie na pewno zasłużył na pozytywną ocenę. W formie jaką prezentuje na finiszu sezonu powinien być jednym z murowanych faworytów do składu Włókniarza na przyszły sezon. W czterech ostatnich spotkaniach Thorssell zdobył 45 punktów. W barwach Włókniarza dwa razy po 11 (w meczach z Wybrzeżem Gdańsk i w Opolu z Kolejarzem) a w brytyjskiej Elit League i szwedzkiej Elitserien odpowiednio 15 (komplet) i 8. Thorssell jest w gazie. Jego możliwości doceniają we Włókniarzu, ale też w innych polskich klubach, które już teraz zaczynają budować kadry pod kątem przyszłego sezonu. Można się spodziewać, że Szwed na brak ofert narzekał nie będzie. Od Włókniarza również taką dostanie, tym bardziej, że za rok konkurencja w Nice PLŻ będzie o wiele silniejsza. Przebudowę drużyny i walkę o awans już teraz zapowiedział prezes Wybrzeża Gdańsk Tadeusz Zdunek, silny będzie spadkowicz z ekstraligi, z pewnością ktoś z trójki Stal Rzeszów, Wanda Kraków, Polonia Piła. Chcąc bić się o awans, Włókniarz kadrę musi zbudować silną. A łatwo nie będzie, bo wielu wartościowych zawodników na rynku nie ma.

Thorssell stwierdził ostatnio, że ...jest gotowy do dalszych startów i zdobywania punktów dla Częstochowy. Prezes Włókniarza Michał Świącik o ewentualnym przedłużeniu umowy ze Szwedem mówi z kolei tak: - Jesteśmy zainteresowani, żeby Jacob nadal u nas jeździł, wiążemy z nim pewne plany i chcemy mu pomóc w osiągnięciu pewnych celów. My mu chcemy pomóc, a on chce pomóc nam, o czym świadczą jego ostatnie wypowiedzi. Uważam, że to jest zawodnik, który może pójść śladem Andreasa Jonssona, Lee Richardsona czy Rune Holty, którzy startując we Włókniarzu wyrobili sobie markę - podsumowuje Michał Świącik.

We Włókniarzu chce zostać Thorssell, chce również Sebastian Ułamek. Tak na łamach sportowefakty.pl twierdzi menedżer zawodnika Robert Jabłoński, a Michał Świącik to potwierdza. - Będziemy o tym rozmawiać - mówi prezes Włókniarza.Czy Włókniarz powinien zatrzymać Jacoba Thorssella?