Sport.pl

Tajemnicza infekcja Dawida Kownackiego. W kadrze nie mógł grać, a już trenuje z Lechem Poznań

Dawid Kownacki nie zagrał we wtorkowym meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-21 z powodu infekcji. Nie przeszkodziła mu ona jednak wziąć udział tego dnia w treningu Lecha Poznań.


O problemach zdrowotnych Dawida Kownackiego poinformowała w poniedziałek oficjalna strona Lecha Poznań. Można tam było przeczytać, że 19-latek opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 i w związku z tym na pewno nie zagra nazajutrz w meczu kontrolnym z Węgrami. Informacjom, jakoby lechita w ogóle był na zgrupowaniu kadry Marcina Dorny zaprzeczył na Twietterze lekarz Maciej Tabiszewski. Tłumaczył, że nie pozwoliłby na to, by chory piłkarz pokonywał ponad 600-kilometrową drogę z Arłamowa do Poznania. Na lechpoznan.pl pojawiła się później informacja, że Dawid Kownacki w ogóle nie dołączył do drużyny narodowej.

W niedzielę na pewno był w Poznaniu, bo wybrał się na Golęcin, by obejrzeć mecz żużlowy Sparty Betard Wrocław ze Stalą Gorzów, której jest kibicem. Piłkarz udzielił nawet wypowiedzi dziennikarzowi Radia Merkury o tym, jak bardzo cieszy go zdecydowane zwycięstwo gorzowian (49:29), które bardzo przybliża ich do awansu do finału i walki o mistrzostwo Polski.

Minęły dwa dni, a Dawid Kownacki wziął udział w przedpołudniowym treningu Lecha Poznań. Późnym popołudniem reprezentacja Polski U-21 rozpoczęła mecz z Węgrami w Lublinie. Kapitanem biało-czerwonych był Tomasz Kędziora, a w wyjściowej jedenastce znalazł się jeszcze jeden gracz Kolejorza, Dariusz Formella.

Zdjęcie Puma Lech Poznań getry GLPN02 Zdjęcie B&S Lech Poznań, plecak szkolny, granat Zdjęcie B&S Lech Poznań torba turystyczno-treningowa
Puma Lech Poznań getry GLPN02 B&S Lech Poznań, plecak... B&S Lech Poznań torba t...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: