Sport.pl

Kanadyjczyk za Kanadyjczyka w Asseco Resovii

Kanadyjczyk Frederic Winters będzie nowym siatkarzem Asseco Resovii. Przyjmujący ma załatać dziurę po jego rodaku Gavinie Schmicie, który zmaga się z kontuzją nogi. Przyjście Wintersa spowoduje jednak przesunięcia wewnątrz zespołu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWrześniowe roszady w Asseco Resovii spowodowane są właśnie kontuzją Schmitta. Atakujący reprezentacji Kanady w dalszym ciągu boryka się z urazem nogi, którą operował kilka miesięcy temu. Wydawało się, że siatkarz wrócił już do pełnej dyspozycji, ale niestety tak się nie stało.

Schmitt będzie musiał jeszcze odpoczywać przez kilka albo nawet kilkanaście tygodni. W najbliższych dniach ma się zjawić w Rzeszowie na kolejnych badaniach i po nich przechodzić rehabilitację, będąc przy drużynie. W klubie liczą, że będzie gotowy do gry, na najważniejszą część sezonu. A nieoficjalnie mówi się, że leczenie Kanadyjczyka w Rzeszowie nie będzie obciążało budżetu klubu.

Wobec problemów Schmitta trzeba było jednak na szybko znaleźć dla niego zastępstwo. Na ataku został Asseco Resovii bowiem tylko Niemiec Jochen Schops, który także wraca po kontuzji, z tym, że barku. Ale atakujących prezentujących określony poziom sportowy na rynku nie było zbyt wielu. Kilku natomiast nie mieściło się w budżecie rzeszowskiego klubu.

Asseco Resovia zdecydowała się więc na wariant awaryjny. O pozycję pierwszego atakujący z Schopsem rywalizował będzie Francuz Thibault Rossard, który do Rzeszowa ściągany był jako przyjmujący. W reprezentacji Francji grał jednak jako atakujący, będąc zmiennikiem Antonina Rouziera. Zaliczył dobre występy m.in. w Lidze Światowej, w meczu przeciwko Polakom, grał też na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jego miejsce na przyjęciu zajmie natomiast nowy gracz wicemistrza Polski, rodak Schmitta Frederic Winters. Kanadyjski przyjmujący w ostatnich latach był liderem swojej reprezentacji, obecnie ustąpił miejsca w wyjściowym składzie innemu z siatkarzy Asseco Resovii, Gordonowi Perrin. Winters jest jednak kapitanem Kanadyjczyków, z którymi występował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Za kilkanaście dni skończy 34 lata, ma 195 cm wzrostu. W swojej karierze zwiedził sporo klubów, grał m.in. we Francji, Austrii, Włoszech, Turcji, Niemczech, Rosji i Chinach. Ostatnie dwa sezony spędził w Brazylii w zespole Sada Cruzeiro, z którym zdobył m.in. Klubowe Mistrzostwo Świata i mistrzostwo Brazylii. Wygrywał też rozgrywki w Austrii, Włoszech, Niemczech i Chinach.

W Rzeszowie o miejsce w składzie będzie rywalizował właśnie ze swoim rodakiem Perrinem, Serbem Marko Ivoviciem i Dominikiem Depowskim. W grudniu do zespołu dołączy jeszcze Amerykanin Thomas Jaeschke, który teraz skupia się na dokończeniu studiów w swoim kraju.

Jeszcze bez Wintersa Asseco Resovia rozegra w środę i w piątek dwa spotkania sparingowe w Krośnie, w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W środę o godz. 17.30 zmierzy się z zespołem All Stars Czech, a w piątek z PGE Skrą Bełchatów. W obu tych spotkaniach powinni już większym wymiarze czasowym brać udział Perrin, Rossard i Piotr Nowakowski, którzy dopiero w poprzednim tygodniu dołączyli do zespołu. W drużynie będzie też Fabian Drzyzga, który także pojawił się już na treningach.Więcej o: