Sukces częstochowskiego tenisisty w Bardejowskich Kupelach

W słowackim kurorcie Bardejowskie Kupele odbyły się XXIV Międzynarodowe Tenisowe Mistrzostwa Słowacji Seniorów - World Media Open 2016. W imprezie z powodzeniem wystąpił częstochowianin Mirosław Popczyk.

Turniej, w którym rywalizowało 52 graczy z kilku krajów zdominowała 13-osobowa ekipa z Polski. Biało-czerwoni zgarnęli wszystkie tytuły. "Obsadzili podwójnie" wszystkie finały z wyjątkiem jednego, w kategorii do lat 50, który odbył się w międzynarodowej obsadzie.

Częstochowianin Mirosław Popczyk obronił tytuł w kategorii 65+. Pokonał 9:5 Andrzeja Karczewskiego (Warszawa). Sztuka ta nie udała się Markowi Dzieńkowskiemu z TTZ Iława, któremu tytuł w kategorii 50-64 odebrał Tomasz Musiorski z Chechła k/Olkusza wygrywając 9:7.

W kategorii do lat 50 Aleksander Michałowski z Lublina pokonał miejscowego tenisistę Ladislava Juhaniaka 7:5, 5:7, 10:8. Nie stawił się ubiegłoroczny zwycięzca Marian Zima z Rajeckich Teplic.W turnieju kobiet (także zabrakło mistrzyni sprzed roku) ubiegłoroczna finalistka Bożena Guzik z Gorlic pokonała Agnieszkę Kaletę (Warszawa) 6:1, 6:2. W finale gry podwójnej duet Musiorski/Chorzępa (Zakopane) ograł parę Karczewski/Żołna (Jasło) 9:6.