Kadet Sikora zdobył medal mistrzostw świata

Igor Sikora - zawodnik SKF Boksing Zielona Góra - zdobył brązowy medal mistrzostw świata kadetów w kickboksingu.

Zielonogórzanin w Dublinie rywalizował w gronie kadetów starszych w kategorii wagowej 63 kg, w formule kick light. W drodze na podium w pierwszym pojedynku pokonał na punkty Greka Kourmousisa Nikoalosa 2:1. W półfinale przegrał - dzięki przewadze punktowej rywala - z Węgrem Debre Bencem. Został on mistrzem świata, a Igor Sikora zajął trzecie miejsce.

Inne medale dla SKF Boksing zdobyły bokserki w Gliwicach podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska. Adriana Marczewska sięgnęła po złoto, w walce finałowej pokonała jednogłośnie na punkty Janę Pokrasovą z Czech. Z kolei Kinga Szlachcic w pierwszym starciu zawodów pokonała przez TKO w drugiej rundzie Ninę Kozioł. W finale zie4lonogórzan ka przegrała 1:2 z Anetą Rygielską.