Zapaśnik radomskiego Olimpijczyka daleko w mistrzostwach świata

Rafał Płowiec z Olimpijczyka Radom był jedynym zawodnikiem radomskiego klubu, który rywalizował na mistrzostwach globu juniorów w zapasach stylu klasycznego. Radomianin wystąpił we Francji w kategorii wagowej 120 kilogramów.

W walce o awans do ćwierćfinału radomianin zmierzył się z Dalerem Rakhmatowem. Reprezentant Uzbikistanu pokonał Płowca na punkty, zamykając mu drogę do strefy medalowej. Niestety, zwycięzca tego pojedynku w kolejnej potyczce uznać musiał wyższość Ferencowi Almasi z Węgier. To rozstrzygnięcie pozbawiło Rafała Płowca szansy na walkę barażową. Tytuł mistrzowski w tej kategorii wagowej wywalczył Zviadi Pataridze z Gruzji. Ostatecznie Płowiec został sklasyfikowany na miejscu 14. W jego kategorii rywalizowało 22 zapaśników.