Siarka - Raków 1:1. Zwycięstwo uciekło w samej końcówce, podobnie było w Elblągu

W 7. kolejce II ligi Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Jeżeli Odra Opole wygra w niedzielę w Legionowie, zostanie samodzielnym liderem.
Po sześciu kolejkach Raków był w II lidze jednym z dwóch liderów (drugi, Odra Opole miała lepszy bilans bramkowy) i jednym z dwóch niepokonanych zespołów. Remis, ale przede wszystkim gra w Tarnobrzegu potwierdza opinię, że drużyna prowadzona przez Marka Papszuna jest jednym z faworytem rozgrywek, ale punktów straconych w końcówce spotkania na pewno szkoda.

Na beniaminka z Opola nikt nie stawiał, ale wygląda na to, że z Odrą trzeba będzie się liczyć. Podobnie z Puszczą Niepołomice, która po sześciu kolejkach w tabeli była trzecia, a w niedzielę zagra z najsłabszą Olimpią Zambrów i powinna sięgnąć po kolejne punkty. W walce o trzy miejsca dające bezpośredni awans może się również liczyć Radomiak Radom, który w piątek pokonał 3:2 Kotwicę Kołobrzeg.

Dlaczego Raków oddał najlepszego strzelca Dziwna decyzja

W sobotę Raków nie wykorzystał szansy na piąte zwycięstwo w sezonie. W meczu z Siarką prowadzić mógł już w po pierwszej połowie (m.in. dwie świetne okazję w końcówce), ale mógł też przegrywać. Na początku spotkania groźniejsi byli bowiem gospodarze, a czyste konto częstochowianie zawdzięczali świetnym interwencjom młodego Tomasza Loski.

Po przerwie Raków odważnie ruszył do ataku i już 53. minucie, wprowadzony na boisko w przerwie Konrad Zaradny wykorzystał podanie Piotra Malinowskiego. Potem częstochowianie lekko przeważali. Mieli też sytuacje do podwyższenia wyniku, ale w końcówce niespodziewanie stracili gola. W 85. minucie Marcin Stromecki wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Loskę. Powtórzyła się więc sytuacja z pierwszej kolejki, z wyjazdowego meczu z Olimpią Elbląg. Wtedy Raków prowadził 2:1 do 85. i pojedynek również zakończył się podziałem punktów. To trzeci remis częstochowian w obecnym sezonie. 0:0 było w Legionowie z Legionovią.