Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył w pięciosetowym meczu

Siatkarze Indykpolu AZS pokonali 3:2 Lotos Trefl Gdańsk w sparingowym meczu rozegranym w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie odbyło się z okazji obchodów 90-lecia Starogardzkiego Klubu Sportowego.

Na początku inauguracyjnego seta tego piątkowego meczu gra była wyrównana. W środku partii trzy punkty przewagi uzyskał Lotos, jednak w końcówce seta AZS najpierw odrobił straty za sprawą świetnych serwisów Aleksandra Śliwki, a następnie wyszedł na prowadzenie i wygrał seta 25:23.

W drugim secie od początku do końca stroną dominującą byli gdańszczanie, którzy sukcesywnie powiększali przewagę, głównie dzięki świetnej grze blokiem. Lotos wygrał partię do 14 i wyrównał stan meczu.

Trzeciego seta dobrze zaczęli olsztynianie, jednak przy stanie 14:11 dla AZS w pole serwisowe wszedł Wojciech Grzyb. Ten doświadczony środkowy, mający za sobą występy m.in. dla olsztyńskich akademików tak serwował, że wyprowadził Lotos na prowadzenie 20:14. Podopieczni Andrei Gardiniego byli bliscy odrobienia strat, jednak ostatecznie przegrali 23:25. Zespół z Trójmiasta był już o krok od wygrania meczu.

Nad czwartą partią pełną kontrolę miał jednak Indykpol AZS. Akademicy na początku zyskali kilka punktów przewagi, której nie oddali aż do końca seta, wygranego 25:16.

Zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie-break. W decydującej rozgrywce żaden zespół nie mógł odskoczyć od rywala, jednak decydujące piłki należały do olsztynian, którzy wygrali seta 15:13 po udanym ataku Wojciecha Włodarczyka, a tym samym mecz.

Najlepiej w zespole Andrei Gardiniego...

... spisał się Aleksander Śliwka. Sprowadzony z Resovii przyjmujący zdobył 18 punktów.

W sobotę 3 września odbył się kolejny mecz z udziałem Indykpolu AZS i Lotosu, ale już bez udziału publiczności. Gdańszczanie zrewanżowali się za piątkową porażkę i wygrali 3:1 (25:17, 18:25, 25:13, 25:13). W obu tych meczach nie wystąpił Ezequiel Palacios, który w środę przyleciał do Polski. Reprezentant Argentyny ma jednak zagrać w Turnieju Czterech Trenerów, który w dniach 10-11 września odbędzie się w Elblągu. Rywalami Indykpolu AZS będą Lotos Gdańsk, Politechnika Warszawska oraz beniaminek PlusLigi Espadon Szczecin.

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:23, 14:25, 23:25, 25:16, 15:13)

Indykpol AZS: Paweł Woicki 3 punkty, Hidde Boswinkel 9, Daniel Pliński 12, Miłosz Zniszczoł 9, Aleksander Śliwka 18, Wojciech Włodarczyk 14, Michał Żurek (libero) oraz Łukasz Makowski, Piotr Szostek, Maciej Ostaszyk i Adrian Buchowski 6

Lotos: Michal Masny, Damian Schulz 15, Bartosz Gawryszewski 10, Dmytro Paszycki 7, Miłosz Hebda 12, Bartosz Pietruczuk 10, Piotr Gacek (libero) oraz Przemysław Stępień, Szymon Romać 7, Wojciech Grzyb 4, Maciej Ptaszyński i Fabian Majcherski (libero)