O co gra Pogoń Baltica? Szczecinianki rozpoczynają rozgrywki

Wicemistrzynie Polski w piłce ręcznej zaczynają sezon. W sobotę o godz. 16.00 zagrają w hali przy ul. Twardowskiego z KPR-em Kobierzyce.
Szczypiornistki Pogoni poprzednie rozgrywki zakończyły ze srebrnymi medali mistrzostw Polski i finalistki krajowego pucharu. Szefostwo po cichu liczy, że teraz uda się przerwać hegemonię MKS Selgrosu Lublin (od 1995 r. 19 tytułów mistrzowskich, w tym ostatnio cztery z rzędu).

- O konkretnym miejscu nie chcę mówić. Oczekuję pełnej determinacji na parkiecie. Wtedy będę spokojny o wynik sportowy - mówi prezes Przemysław Mańkowski.

Pogoni udało się zatrzymać kluczowe zawodniczki. W pierwszej części sezonu Adrian Struzik będzie musiał radzić sobie bez Małgorzaty Stasiak (ciąża) oraz Joanny Gadziny (rehabilitacja). Nową twarzą jest rozgrywająca Brazylijka Barbara Brocardo.

- Szybka, sprytna i dynamiczna - charakteryzuje nową zawodniczkę Struzik.

Brazylijka nie będzie miała problemów z aklimatyzacją. W drużynie grają jej rodaczki Moniky Bancilon oraz Ligia Costa.

Wkrótce umowę podpisze bramkarka Natalia Krupa z Ruchu Chorzów.

Pogoń w pierwszym meczu sezonu nie powinna mieć problemów. KPR Kobierzyce to beniaminek, który awansował do Superligi z powodu rezygnacji SPR Olkusz. Klub założono 24 lata temu podczas... lekcji WF.