W weekend dwa mecze Włókniarza. Stawką głównie prestiż

Żużlowców Eko-Dir Włókniarza czekają w weekend dwa spotkania. Najpierw w sobotę (godz. 15) na swoim torze odrobią zaległości z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a dzień później udadzą się na mecz do Opola.
Najbliższy weekend miał być dla Włókniarza kluczowy w walce o awans do finału Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Po dotkliwej porażce z Orłem Łódź i zwycięstwie Lokomotivu w Bydgoszczy, ostatnie spotkania będą miały dla biało-zielonych głównie prestiżowe znaczenie. Niemal przesądzone jest bowiem, że o zwycięstwo w rozgrywkach zmierzą się Łotysze z Orłem.

Z dwóch weekendowych spotkań ciekawiej zapowiada się to zaplanowane na sobotę. Włókniarz i Wybrzeże przed sezonem stawiano w roli faworytów ligi. Obie ekipy zawiodły. Włókniarz w pierwszym meczu przegrał w Gdańsku 36:54 i teraz będzie starał się odrobić straty i zdobyć trzy punkty.

Po meczu w Łodzi pojawiło się wiele koncepcji zmian w składzie. Sporą popularność zyskała propozycja, by zestawieniu na ostatnie mecze pojawili się wyłącznie krajowi zawodnicy, w tym trójka juniorów. We Włókniarzu zapowiadają, że chcą jak najszybciej zmazać plamę po klęsce w Łodzi dlatego na weekendowe spotkania nie zdecydowano się na tak poważne zmiany. Trener Józef Kafel dokonał w awizowanym zestawieniu dwóch roszad - za Tomasa Jonassona pojedzie Jacob Thorssell, natomiast miejsce Rafała Trojanowskiego zajmie Artur Czaja. Kolejną szansę otrzymał Nicolai Klindt. Duńczyk w Łodzi zawiódł, jednak trzeba zauważyć, że na torze w Częstochowie należy do najsilniejszych punktów biało-zielonych.

Weekendowe mecze mają dla częstochowian głównie prestiżowe znaczenie, ale w klubie argumentują, że ważny jest również inny aspekt. Jak najwyższa lokata na zakończenie sezonu może być ważną kartą przetargową w rozmowach ze sponsorami. Poza tym, może się tak zdarzyć, że szansę na miejsce w ekstralidze będzie miała także drużyna, która w Nice PLŻ zajmie trzecie miejsce.

Sobotni mecz z Wybrzeżem rozpocznie się o godzinie 15. Mecz w Opolu dzień później o godzinie 16.