Zawodniczka Pacifiku została górską mistrzynią Polski

Zawodniczki i zawodnicy TKK "Pacific" Nestle Fitness Cycling Team maja za sobą kolejny ważny start którym były Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Najlepsi zawodnicy z całego kraju w 8 różnych kategoriach wiekowych rywalizowali na terenie małopolski o tytuł Górskiego Mistrza Polski.
Bardzo dobrze spisali się również inni nasi zawodnicy Karolina Perekitko po raz kolejny błysnęła formą i po raz drugi w karierze mogła się cieszyć z tytułu Górskiej Mistrzyni Polski. Klaudia Radziszewska była szósta, Patryk Złotowicz piąty, a Karol Kuklewicz ósmy. Dobre, dziewiąte miejsce zajął nasz junior młodszy, Adrian Marzec.

W wyścigu juniorek zawodniczki miały do pokonania 75 km, w roli faworytek typowano Karolinę Perekitko, Aurelę Nerlo, Nikolę Różyńską czy Ewelinę Sikorę. Wszystkie czołowe zawodniczki czekały zbyt długo z atakami, ponieważ decydujący odjazd uformował się stosunkowo wcześnie, bo już na pierwszym okrążeniu. Początkowo od grupy zasadniczej oderwały się dwie zawodniczki Karolina Perekitko i Aurela Nerlo, tuż za nimi uformowała się dwuosobowa grupa pościgowa z Nikolą Różyńską oraz Eweliną Sikorą. Ostatecznie obie grupy zjechały się w 4 osobową ucieczkę Zawodniczki przez cały dystans pracowały zgodnie mając na mecie aż 5 min przewagi nad 5 Wiktorią Pikulik Młode juniorki wjechały razem na ostatni, ok. kilometrowy podjazd prowadzący do mety, a w sprincie najszybsza była mistrzyni Polski ze Świdnicy oraz była zwyciężczyni górskich mistrzostw juniorek młodszych Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) Srebro wywalczyła Różyńska (Alks Stal Ocetix Grudziądz a brąz Aurela Nerlo (LKS Boxmet Dzierżoniów).