Lech Poznań - Piast Gliwice. Dwie zmiany w składzie Kolejorza

Darko Jevtić zajął miejsce Macieja Makuszewskiego, a Robert Gumny Tamasa Kadara w wyjściowym składzie Lecha Poznań na spotkanie z Piastem Gliwice. To dwie zmiany w pierwszej jedenastce w porównaniu z poprzednim meczem lechitów (0:0 z Bruk-Betem Nieciecza).


Trener Jan Urban postawił niemal na tych samych graczy, którzy wystąpili w miniony weekend w zremisowanym 0:0 meczu w Niecieczy. Miejsce w składzie stracił Maciej Makuszewski (został zmieniony w przerwie w Niecieczy), a zastąpił go Darko Jevtić, który w minionej kolejce zagrał jedynie kilkanaście minut. Z drużyny wypadł też kontuzjowany Tamas Kadar. Za Węgra zagra Robert Gumny.

Szkoleniowiec Lecha Poznań niezmiennie stawia na duet środkowych pomocników Łukasz Trałka Abdul Tetteh.

W kadrze na niedzielny pojedynek w ogóle nie ma kontuzjowanych Jasmina Buricia, Nickiego Bille i Dawida Kownackiego. Po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazło się miejsce w osiemnastce dla Dariusza Dudki.

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh - Darko Jevtić, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski - Marcin Robak.

Rezerwowi Lecha Poznań:Miłosz Mleczko - Lasse Nielsen, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Maciej Wilusz, Maciej Makuszewski, Dariusz Dudka.

Początek meczu o godz. 15.30. Relacja w sport.pl.