Malinowski prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na piątą kadencję [ZDJĘCIA]

W sobotę w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ŚZPN. Tuż przed godziną 17 delegaci podjęli najważniejszą decyzję - wybór prezesa na czteroletnią kadencję.
Po raz piąty z rzędu został nim 55-letni Mirosław Malinowski (prezesem ŚZPN jest już od... 2000 roku). Stosunkiem głosów 70 do 53 (dwa głosy były nieważne) pokonał swojego jedynego rywala Sławomira Trybka, prezesa trzecioligowej Wiernej Małogoszcz.

- Bardzo dziękuje wszystkim za poparcie. Piąta kadencja z rzędu to na pewno powód do dużej satysfakcji, ale również bardzo zobowiązuje. Teraz ja i nowo wybrany zarząd musimy zakopać topory wojenne, skończyć z podziałami i wrócić do normalnej pracy. Chcę być prezesem dla wszystkich - powiedział zadowolony Mirosław Malinowski. Dodał również, że na pewno będzie to jego ostatnia kadencja.

- Sporo klubów zawierzyło w moją propozycję i to powód do zadowolenia. Nikt nie lubi przegrywać, ale trzeba wyjść z podniesioną głową i pogratulować zwycięstwa rywalowi - powiedział Sławomir Trybek.

Delegaci wybrali również dziesięciu członków zarządu ŚZPN. Zostali nimi: Ryszard Binensztok, Tomasz Domaradzki, Marcin Gawron, Łukasz Królik, Stanisław Kucała, Janusz Poński, Paweł Rybus, Mariusz Słabiak, Janusz Ślewa oraz Marek Walczak.