Siatkarze Effectora przegrali w Częstochowie. Przed nimi pracowity wrzesień

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza doznali drugiej sparingowej porażki. W umówionym na cztery sety spotkaniu ulegli częstochowskiemu AZS-owi.
Kielecki szkoleniowiec dysponował wszystkimi zawodnikami z wyjątkiem Petera Wohlfarstattera, przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Austrii. - Zagraliśmy w podobnej konfiguracji jak w pierwszym meczu z reprezentacją Polski juniorów, zmieniliśmy jedynie rozgrywających. Każdy z zawodników zagrał przynajmniej jednego seta - mówi trener Daszkiewicz.

Znany jest już szczegółowy plan przygotowań jego drużyny na najbliższy miesiąc. W przyszły weekend Effector rozegra w Lidzbarku Welskim sparingowy dwumecz z Łuczniczką Bydgoszcz. Tydzień później weźmie udział w II Memoriale im. Jana Rutyńskiego w Lubinie (oprócz kielczan zagrają: reprezentacja Estonii, Cuprum Lubin i występujący we włoskiej Serie A1 Power Volley Milano). W dniach 15-18 września sprawdzi swoją formę na silnie obsadzonym turnieju w Raciborzu, gdzie zmierzy się z Zaksą Kędzierzyn Koźle, Jastrzębskim Węglem i Hypo Tirol Innsbruck. Kolejnym etapem przygotowań będzie mecz kontrolny z Szachtarem Soligorsk (Kielce, 20 lub 21 września), a próbą generalną Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka. Od 23 do 25 września w Nowym Dworze Mazowieckim i Warszawie rywalizować będą Łuczniczka, Asseco Resovia Rzeszów, AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska i Lotos Trefl Gdańsk.