Mecz Mistrzów. Gwiazdy z Blaszak Areny zagrają w Orlen Arenie z obecną Wisłą

W sobotę kibiców szczypiorniaka czekają wspaniałe emocje i wspomnienia. W Orlen Arenie zagrają m.in. Andrzej Marszałek, Artur Niedzielski, Marek Witkowski i Michał Zołoteńko.
W pokazowym Meczu Mistrzów z obecną drużyną Orlen Wisły Płock można będzie zobaczyć 16 graczy, którzy tworzyli piękną historię klubu z Płocka. 26 medali mistrzostw Polski z rzędu, w tym siedem złotych, 10 Pucharów Polski - to głównie ich zasługa. Fani oklaskiwali ich głównie w słynnej w całym kraju "Blaszak Arenie", czyli niewielkiej hali przy Kobylińskiego. Wspomnienia sprzed 10 czy 20 lat ożyją już na początku sobotniej imprezy w Orlen Arenie, bo tym razem - podobnie jak w "Blaszak Arenie" - na biletach nie będzie zaznaczone miejsce na trybunach. Zdecyduje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Zabawa rozpocznie się od prezentacji obecnego zespołu Orlen Wisły, przygotowującego się do rozgrywek w kraju i Lidze Mistrzów. Zobaczymy prawdopodobnie niemal cały skład, do Płocka może nie zdążyć dotrzeć z Brazylii José Guilherme de Toledo, który z bardzo dobrej strony pokazał się na igrzyskach w Rio.

Wśród dawnych mistrzów zobaczymy m.in. 43-letniego płocczanina Marka Witkowskiego, który w 1995 r. wywalczył dla Wisły pierwsze w historii złoto MP, trzy lata później w plebiscycie "Sportu" został uznany najlepszym piłkarzem ręcznym w Polsce. - Fajnie, że taki pomysł się zrodził, z ogromnym zadowoleniem przyjąłem zaproszenie na ten mecz, chętnie spotkam się z chłopakami po latach, no i z kibicami - zaznacza Marek Witkowski. - Przez parę lat udawało się zdobywać mistrzostwo kraju, to była świetna ekipa. W 1995 r. byłem jeszcze młodym zawodnikiem, ale trener dał mi szansę, wspierał mnie, udało się rzucić ponad 100 bramek.

Jak ocenia obecny zespół nafciarzy?

- Jeszcze go nie widziałem w akcji, ale przypuszczam, że będzie to ekipa silniejsza od tej z minionego sezonu - dodaje Witkowski, obecnie zajmujący się rynkiem nieruchomości. - Cieszę się, że tylu młodych, zdolnych rozgrywających jest w tym zespole. A obecna rozbudowana formuła Ligi Mistrzów to coś wspaniałego, Wisła praktycznie może grać dwa rodzaje równoległych rozgrywek.

Klub przygotowuje wielką imprezę w hali już od wiosny, połączył ją z akcją "Szatnia Godna Nafciarzy". Celem było zebranie 45 tys. zł na gruntowną modernizację szatni pierwszej drużyny Orlen Wisły. Prawie 350 fanów wpłaciło pieniądze (już od 5 zł), każdy uczestnik akcji wygrał jakąś nagrodę, np. możliwość wejścia do nowej szatni, bilet na mecz gwiazd, koszulkę Wisły, piłkę z autografami.

Co ciekawe, dwóch fanów wybrało możliwość zagrania w sobotę w barwach Orlen Wisły, a jeden - w zespole gwiazd. Imiona i nazwiska wszystkich darczyńców znalazły się na specjalnej tablicy pamiątkowej, która stanie w hali.

- Szatnia jest już gotowa, w poniedziałek oglądało ją kilkudziesięciu kibiców - mówi prezes Orlen Wisły Artur Zieliński.

W sobotę kibiców czekają też niespodzianki i konkursy, m.in. konkurs rzutów karnych w przerwie meczu. Bilety na Mecz Mistrzów (za 15 zł) można kupić w kasie w Orlen Arenie w sobotę od godz. 16, początek imprezy - godz. 17.

W drużynie gwiazd wystąpią: bramkarze Andrzej Marszałek i Jarosław Krzemiński, rozgrywający Marcin Lijewski, Andrzej Mokrzki, Damian Wleklak, Rafał Kuptel, Krzysztof Kisiel, Marek Witkowski, Michał Zołoteńko, Piotr Klucznik, kołowi Michał Dębski, Robert Jankowski, Bartosz Wuszter, skrzydłowi Krzysztof Wróblewski, Tomasz Paluch, Artur Niedzielski.

Zespół poprowadzą Edward Koziński i Bogdan Zajączkowski.