Minimalna porażka z Rosją, teraz potęga na drodze piłkarzy

Mimo porażki 0:1 z Rosją w ostatnim meczu grupowym reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej awansowała do 1/8 mistrzostw Europy. W piątek rywalem będą bardzo mocni Czesi.
Impreza z udziałem aż 32 ekip odbywa się na Węgrzech. W grupie Polska pokonała najpierw Estonię 2:0 po golach zawodników Kluge Team Płock Tomasza Golatowskiego i Bartłomieja Dębickiego. W drugim meczu biało-czerwoni wygrali z Włochami 6:2, a autorem aż czterech goli był Dębicki, kapitan reprezentacji.

Niestety, w trzecim meczu Polacy musieli uznać wyższość Rosjan. Stracili gola w 10. minucie (gra się 2x20 minut), później przeważali, ale nie zdołali wyrównać i ulegli 0:1. Oznacza to drugie miejsce w grupie i awans do dalszej fazy, już pucharowej.

W 1/8 ME Polska trafiła na Czechy, mecz odbędzie się w piątek o godz.10. Zapowiada się ciężka batalia o miejsce w czołowej ósemce, bo nasi południowi sąsiedzi to druga drużyna rankingu European Minifootball Federation. Przed rokiem zajęli czwarte miejsce w ME, dwa lata temu wywalczyli brązowy medal.

Na Węgrzech grają bardzo dobrze, pokonali Portugalię 5:1 oraz Walię 6:0.

Przed rokiem Polska w walce o awans do ósemki zremisowała 2:2 z Bośnią i Hercegowiną, ale uległa na karne 0:2.

Transmisja meczu Polska - Czechy na żywo w TVP Sport.