Amatorzy tenisa po raz 20. zagrają o Puchar Kolportera

W najbliższy weekend na kortach "Tęcza-Społem" przy ulicy Zagnańskiej odbędzie się jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego o Puchar Kolportera.
Turniej przeznaczony jest dla tenisistów i tenisistek - amatorów. Nie mogą natomiast brać w nim udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach lub sekcjach tenisowych, a także posiadający licencję Polskiego Związku Tenisowego, ewentualnie sklasyfikowani na listach generalnych PZT w ostatnich pięciu latach. W kategoriach wiekowych do 18 lat mogą grać zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach i sekcjach tenisowych.

Najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy będą podzieleni na dziewięć kategorii.

Program XX Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego o Puchar Kolportera:

Piątek 26 sierpnia: godz. 9 - otwarcie turnieju, od godz. 9 gry turniejowe młodziczek, młodzików i juniorów, od godz. 16 gry turniejowe kobiet w kategorii Open i mężczyzn w wyznaczonych kategoriach

Sobota 27 sierpnia: godz. 9 - 15:30 - gry turniejowe, od godz. 11 kobiety Open, od godz. 15 gry deblowe, od godz. 15:30 ćwierćfinały we wszystkich kategoriach

Niedziela 28 sierpnia: godz. 9 - gry półfinałowe, godz. 13 - finały

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się tuż po zakończeniu turnieju w biurowcu Kolportera przy ulicy Zagnańskiej. Patronem medialnym imprezy jest "Gazeta Wyborcza".