Sport.pl

Żużlowe derby Podkarpacia. Znamy awizowane składy na niedzielę

W niedzielę w Krośnie miejscowy KSM zmierzy się ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów w meczu 16. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. To pierwsze takie derby w Krośnie od ponad dziesięciu lat.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW ostatnich sezonach obie drużyny rozmijały się w rozgrywkach ligowych. Stal jeździła na przemian w ekstraklasie i I lidze, krośnianie występowali na drugoligowym froncie. W tym sezonie jednak I i II liga zostały połączone i to dało okazję do derbowych pojedynków.

Pierwszy odbył się w Rzeszowie. Gospodarze wygrali 54:36. W niedzielę dojedzie do rewanżu w Krośnie. Trenerzy obu ekip podali awizowane składy na to spotkanie.

Obie ekipy wystąpią w najmocniejszych składach. Rzeszowianie, którzy różnie traktowali spotkania wyjazdowe, do Krosna wybierają się w swoim optymalnym ustawieniu, z Duńczykiem Nicklasem Porsingiem i Anglikiem Scottem Nichollsem. Są oczywiście także polscy liderzy zespołu. W ekipie KSM-u nie ma natomiast Mirosława Jabłońskiego. W jego miejsce awizowany jest Nikolaj Busk Jakobsen.

Początek spotkania o godz. 16.

Awizowane składy

Stal BETAD Leasing Rzeszów

1. Karol Baran

2. Nicklas Porsing

3. Maciej Kuciapa

4. Scott Nicholls

5. Dawid Lampart

6. Mateusz Rząsa

KSM Krosno

9. Tomasz Chrzanowski

10. Nikolaj Busk Jakobsen

11. Marcin Rempała

12. Ernest Koza

13. Siergiej Łogaczow

14. Adrian BialkWięcej o: