Sport.pl

W sobotę wybory prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie niespodzianka?

Wybór prezesa będzie głównym punktem Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego delegatów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędzie się w sobotę (początek, godz. 9:30) w siedzibie Targów Kielce.


Sternikiem ŚZPN od szesnastu lat jest Mirosław Malinowski. - Ktoś mógłby powiedzieć, że po takim okresie sprawowania funkcji prezesa, należy zrezygnować z ubiegania się o kolejną kadencję i dać szansę innym. Początkowo miałem taki zamiar. Atmosfera wokół związku i liczne wewnętrzne podziały zmusiły mnie jednak do zmiany decyzji - mówił na środowej konferencji prasowej Malinowski. I zapowiada, że podda się konstruktywnej ocenie delegatów. - Zakładam dużą frekwencję na sobotnim zjeździe. Już 112 osób z blisko 150 potwierdziło swój udział. Ktokolwiek te wybory wygra, najważniejsze jest to, żeby audytorium, które o tym zdecyduje, było jak najbardziej reprezentatywne - podkreśla urzędujący prezes.

W sobotę stanie w szranki ze Sławomirem Trybkiem - włodarzem trzecioligowej Wiernej Małogoszcz. Rywalizacja zapowiada się o tyle ciekawie, że Trybek, właśnie za namową Malinowskiego, zasiadł w zarządzie ŚZPN (2010 r.) i pozostaje w nim do dzisiaj. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ma poparcie dużej części delegatów i może poważnie zagrozić obecnemu prezesowi.

Więcej o: