Stomil grał z GKS Katowice. Skiba obronił rzut karny

Potem jednak formacja obronna sprezentowała gola przeciwnikom i olsztynianie tylko zremisowali 1:1. To czwarty z rzędu mecz biało-niebieskich bez zwycięstwa.

Za piłkarzami Stomilu Olsztyn dopiero cztery ligowe kolejki, jednak już widać, że atutem podopiecznych trenera Adama Łopatko są początki spotkań. W sobotnim meczu z GKS Katowice w 10 minucie Grzegorz Lech przejął piłkę tuż przed polem karnym i podał ją do Rafała Kujawy. Napastnik biało-niebieskich został sfaulowany w ,,szesnastce" przez Olivera Praznovsky'ego. Sędzia Paweł Pskit podyktował więc rzut karny dla Stomilu, który na gola zamienił sam poszkodowany.

Piłkarze z Katowice szybko chcieli odrobić straty. W 20 minucie Alan Czerwiński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Praznovsky oddał strzał głową, który o metr minął poprzeczkę bramki strzeżonej przez Piotra Skibę. Dzisięć minut później Oliver Praznovsky znowu był bliski strzelenia gola. Po wrzucie z autu Dawida Abramowicza, słowacki obrońca oddał strzał głową, który złapał Skiba. Chwilę później bramkarz biało-niebieskich ponownie obronił uderzenie głową, tym razem autorstwa Grzegorza Goncerza, któremu dogrywał Bartłomiej Kalinkowski. Wreszcie w 34 minucie rzut karny otrzymali goście. Tomasz Foszmańczyk podał do Grzegorza Goncerza, a ten został sfaulowany w polu karnym przez Arkadiusza Czarneckiego. Tak jak w przypadku ,,jedenastki" dla Stomilu, karnego wykonywał poszkodowany. Piotr Skiba obronił jednak strzał kapitana GKS-u.

Fatalny błąd Stomilu

Na przerwę OKS schodził więc z przewagą jednego gola.

W drugiej połowie fatalny błąd popełnił bramkarz Stomilu, który w pozornie niegroźnej sytuacji otrzymał za krótkie podanie od Arkadiusza Czarneckiego. Skiba chciał wybić piłkę, ale trafił nią w nogi Eryka Sobkowa. Futbolówka odbiła się od napastnika GKS-u i wpadła do siatki biało-niebieskich.

Duże emocje były jeszcze w 86 minucie meczu, kiedy Tsubasa Nishi przejął piłkę tuż przed polem karnym Stomilu i zagrał długie podanie w kierunku biegnącego Krzysztofa Szewczyka. Rezerwowy napastnik biało-niebieskich ruszył w kierunku piłki wraz z bramkarzem GKS-u Sebastianem Nowakiem, który jednak brutalnie sfaulował Szewczyka. Paweł Pskit pokazał bramkarzowi gości czerwoną kartkę i na ostatnie minuty bramki katowiczan strzegł rezerwowy bramkarz Mateusz Abramowicz, zmieniając pomocnika Tomasza Foszmańczyka.

W doliczonym czasie gry rezerwowy Szewczyk był blisko rozstrzygnięcia spotkania na korzyść Stomilu, jednak jego strzał z powietrza poszybował nad bramką. W 94 minucie meczu "zagotowało" się jeszcze pod bramką Stomilu. Po wyrzucie piłki z autu przez Dawida Abramowicza Skiba instynktownie odbił strzał Goncerza, a sekundę później wyręczył go Ratajczak, wybijając piłkę z linii bramkowej.