Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań. Są zmiany w składzie, dwóch ważnych graczy poza kadrą

Nicki Bille i Jasmin Burić w ogóle nie znaleźli się w kadrze Lecha Poznań na piątkowy mecz z Bruk-Betem Nieciecza. Do składu wraca Abbdul Tetteh i Marcin Robak.


Przed wyjazdem do Niecieczy trener Jan Urban mówił, że występ dwóch zawodników jest niepewny z powodu drobnych urazów. Zaznaczył natychmiast, że nie poda nazwiski tych piłkarzy. Bardzo możliwe, że chodziło o Jasmina Buricia i Nickiego Bille, których w ogóle nie ma w "osiemnastce" na mecz Kolejorza z Bruk-Betem. Duńczyka w pierwszej jedenastce zastąpi Marcin Robak, a miejsce bośniackiego bramkarza na ławce rezerwowych zajmie młody Miłosz Mleczko.

Po odcierpieniu kary za czerwoną kartkę w drugiej linii znów zagra Abdul Tetteh, który stworzy - kontrowersyjną dla wielu - parę defensywnych pomocników z Łukaszem Trałką. Powrót do składu Ghańczyka oznacza, że do roli rezerwowego wraca Darko Jevtić.

Ponadto po raz pierwszy od miesiąca w kadrze meczowej Lecha Poznań jest Dawid Kownacki, który wyleczył kontuzję pleców. - Odbył z nami siedem treningów i nic mu nie dolega - mówił Jan Urban

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh - Szymon Pawłowski, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski - Marcin Robak.

Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko, Robert Gumny, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Maciej Wilusz, Darko Jevtić, Dawid Kownacki

Początek meczu o godz. 20.30. Relacja w sport.pl.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Więcej o: