Transfery. Skrzydłowy z Niemiec nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Grał w 2. Bundeslidze

22-letni skrzydłowy Mario Engels został nowym zawodnikiem Śląska. Z wrocławskim klubem podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia.
Engels jest wychowankiem 1. FC Koln. W pierwszej zespole klubu z Kolonii nigdy jednak nie zagrał. Występował wyłącznie w drużynach młodzieżowych i rezerwach. Ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu niemieckiej 1. Bundesligi w zespole FSV Frankfurt. W minionych rozgrywkach zagrał w 17 spotkań, w których nie zanotował ani jednej bramki i asysty. Jest synem 8-krotnego reprezentanta Niemiec, wieloletniego pomocnika 1. FC Koln - Stephana Engelsa.

- Mario od pewnego czasu był przez nas obserwowany. Nad jego sprowadzeniem pracowaliśmy od kilku tygodni i po raz kolejny byliśmy konsekwentni i skuteczni - komentuje transfer na łamach oficjalnej strony Śląska Wojciech Błoński, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Co ciekawe, Mario Engels został pierwszym niemieckim zawodnikiem w historii klubu z Oporowskiej.

Engels to siódme wzmocnienie Śląska w tym oknie transferowym. Wcześniej do wrocławskiej drużyny dołączyli: Łukasz Madej, Portugalczycy Augusto, Alvarinho i Filipe Goncalves, Macedończyk Ostoja Stjepanvoić, i słowacki bramkarz Lubos Kamenar.