Ostatnia niedziela sierpnia w Blachowni to już tradycja. Wystartuj w Przełajowej Ósemce

W niedzielę 28 sierpnia rozegrana zostanie Przełajowa Ósemka, bieg poświęcony pamięci Zdzisława Nowaka. Na malowniczych trasach w Blachowni biegacze spotkają się już po raz piętnasty.
Bieg odbędzie się 28 sierpnia (początek o godz. 12.00), a start i meta zlokalizowane będą na stadionie OSiR przy ul. Sportowej 1. Tradycyjnie w imprezie wezmą również udział osoby uprawiające nordic walking, które walczyć będą w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego.

- Biegacze i zawodnicy uprawiający nordic walking startują u nas wspólnie, na jednym dystansie - mówi dyrektor biegu Jacek Chudy, który bieganie w Blachowni wypromował nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Na leśnych trasach w pobliżu tamtejszego zalewu rywalizowano najpierw w biegu Sylwestrowym, potem Wiosennym, cyklu Grand Prix i w końcu Przełajowej Ósemce, która zdobyła bardzo dużą popularność wśród amatorów biegania i została wybrana najlepszą przełajową imprezą w Polsce. - To dla nas wielki powód do dumy. Dla mnie, miasta i burmistrzów, którzy zawsze bardzo mocno angażowali się w organizację biegów. Postawili na sport, a sukces Przełajowej Ósemki pokazuje, że było warto. Tego sukcesu nie byłoby bez zaangażowania całego zespołu organizacyjnego, wolontariuszy, sponsorów i mediów - wylicza Chudy.

Jacek Chudy jednym tchem wymienia atuty Przełajowej Ósemki: to świetnie zabezpieczona, dokładanie wymierzona, malownicza trasa. Ale jak podkreśla, nie tylko. - Opłata zawsze jest adekwatna do pakietów startowych, w tym roku z okazji jubileuszu każdy zawodnik otrzyma bluzę polarową, a poza tym medal, posiłek i napój. Wśród startujących rozlosujemy też cztery rowery górskie. - Kto nie był jeszcze w Blachowni, koniecznie musi zmierzyć się z naszą trasą - zachęca Jacek Chudy. Trasa biegu tradycyjnie prowadzić będzie leśnymi ścieżkami i ulicami Blachowni. Limit startujących to 500 osób dla Przełajowej Ósemki oraz 200 zawodników startujących w nordic walking. Startować mogą osoby, które ukończyły 16 lat oraz dokonały opłaty startowej. W przypadku osób poniżej 16 roku życia, zgodę na start muszą wyrazić rodzice lub opiekunowie prawni. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.maratonypolskie.pl; www.kkta.pl ; www.blachownia.pl osirblachownia.pl do dnia 26 sierpnia 2016 roku lub do chwili wyczerpania limitu miejsc oraz w dniu zawodów. Imprezie patronuje Gazeta Wyborcza w Częstochowie.