Rio 2016. Skrzypulec rzutem na taśmę awansowała do wyścigu finałowego

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wraz z Irminą Mrózek-Gliszczyńską awansowały do wyścigu finałowego w klasie 470.
We wtorek odbyły się trzy ostatnie wyścigi eliminacyjne (przełożone z poniedziałku). Polskie żeglarki były w ciężkiej sytuacji, ponieważ po siedmiu próbach były na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej. Aby awansować do wyścigu medalowego, musiały wejść do pierwszej "dziesiątki".

Biało-czerwone zajęły we wtorek 13. oraz dwukrotnie 8. pozycję, dzięki czemu bardzo szczęśliwie wskoczyły na dziesiątą lokatę w "generalce". O zaledwie 2 punkty wyprzedziły duet z Chile (11. miejsce), a o 5 oczek Hiszpanki (12. miejsce).

Kłopotów z awansem by nie było, gdyby nie problemy podczas czwartej próby. Z powodu "awarii" łódki, Polki w ogóle nie mogły wystartować.

Skrzypulec i Mrózek-Gliszczyńska nie mają już szans na medal, ale na pewno będą chciały w dobrym stylu zakończyć zmagania na igrzyskach. Dzięki awansowi do finału mogą swój występ w Rio uznać za udany. Wyścig finałowy w środę o godz. 18.05