Rio 2016. Damian Czykier w półfinale. Maria Andrejczyk w eliminacjach

Damian Czykier (Podlasie Białystok) w nocy z wtorku na środę (polskiego czasu) pobiegnie w półfinale biegu na 110 m ppł na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) wystartuje natomiast w eliminacjach rzutu oszczepem
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Czykier w nocy z poniedziałku na wtorek, polskiego czasu, walczył w eliminacjach biegu na 110 m ppł. Zawodnik Podlasia Białystok w swym wyścigu zajął piąte miejsce. Bezpośrednio do półfinału kwalifikowało się po czterech najlepszych zawodników z każdego z pięciu biegów. Ponadto czterech z najlepszymi czasami. W tym drugim gronie znalazł się Czykier. Jego rezultat - 13,63 s był osiemnastym czasem eliminacji.

- Super, że jest półfinał. Plan minimum zrobiony i w półfinale dam z siebie wszystko. Polecę na ryzyku i zobaczymy co z tego wyjdzie - mówił po biegu, na antenie TVP Sport, Damian Czykier.

Półfinały w biegu na 110 m ppł odbędą się z wtorku na środę o godz. 1.40 czasu polskiego.

Później, bo o godz. 2.50, mają rozpocząć się natomiast eliminacje w rzucie oszczepem w grypie B, w której powinna rywalizować Maria Andrejczyk. Minimum kwalifikacyjne wynosi 63 m. Rekord życiowy zawodniczki Hańczy Suwałki z tego roku wynosi 64,08 m.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl