Rio 2016. Zalewski zawiódł i nie pobiegnie w finale. Czekamy na medalowy występ Liska

Krystian Zalewski odpadł w eliminacjach biegu na 3000 metrów z przeszkodami.
Srebrny medalista mistrzostw Europy z 2014 roku rozczarował. W swoim biegu eliminacyjnym był 10. i na metę wbiegł z czasem 8.34,52 minuty, co w łącznej klasyfikacji dało mu dopiero 27. pozycję. O awansie do finału mógł zapomnieć. Zawodnik Barnima Goleniów z pewnością nie tak wyobrażał sobie swój olimpijski debiut.

Lisek po medal?

Szansę na spełnienie medalowych marzeń ma inny lekkoatleta z naszego regionu. Zawodnik OSOT-u Szczecin Piotr Lisek około godz. 1.35 rozpocznie rywalizację w finale konkursu skoku o tyczce. To jedyny Polak, któremu udało się przebrnąć eliminacje. Na tym etapie odpadli w sobotę Robert Sobera i Paweł Wojciechowski.

Pikulik zaczęła walkę w omnium

Wczoraj głośnym echem odbiła się decyzja o wystawieniu w omnium (kolarski wielobój) 19-letniej Darii Pikulik. Zawodniczka z Darłowa pojawiła się na liście startowej kosztem szczecinianki Małgorzaty Wojtyry, która walnie przyczyniła się do wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji dla Polski.

Debiutantka nieźle poradziła sobie z presją i w pierwszej z sześciu konkurencji (scratch) zajęła 10. miejsce. Jeszcze dzisiaj odbędzie się wyścig eliminacyjny i wyścig na dochodzenie.

We wtorek w keirinie wystartuje szczeciński kolarz torowy Damian Zieliński.