Rio 2016. Tomasz Kaczor odpadł z walki o olimpijski finał. Nie dogonił trzech rywali

Tomasz Kaczor z Warty Poznań nie popłynie w olimpijskim finale wyścigu kanadyjek C-1 na 1000 metrów. Zajął dopiero czwarte miejsce w półfinałowym repasażu


Tomasz Kaczor zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym , zatem nie awansował do finału C-1 na 1000 metrów bezpośrednio. O miejsce w finale musiał walczyć w półfinałowym repasażu.

W wyścigu tym jego rywalami byli: reprezentujący Austrialię bułgarski kajakarz Martin Marinow, Francuz Adrien Bart, Ukrainiec Pawło Ałtuchow, Uzbek Gierasim Koczniew, Rosjanin Ilja Sztokałow, Łotysz Dagnis Iljins i Kazach Timur Chajdarow. Awans zdobywało dwóch pierwszych plus ewentualnie można było jeszcze wejść z trzeciego miejsca, o ile miało się dobry czas.

Prowadził początkowo Ukrainiec, dopędził go Uzbek, a Tomasz Kaczor trzymał się na trzecim miejscu. Po połowie dystansu spadł na czwartym, bo jeszcze wyprzedził go kanadyjkarz rosyjski. Zawodnicy Ukrainy, Uzbekistanu i Rosji szli równo, poznaniak im ustępował. Tracił całą długość łodzi i nie był w stanie nawiązać walki. Czwarta lokata nie dała mu awansu do olimpijskiego finału. Pozostanie finał B.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio