Rio 2016. Horror na Copacabanie. Ko這si雟ka i Brzostek odpad造

W walce o awans do 獞ier熠ina逝 igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro polskie siatkarki pla穎we Kinga Ko這si雟ka i Monika Brzostek, po niezwykle zaci皻ej walce przegra造 z australijsk par Taliqua Clancy/Louise Bawden i zako鎍zy造 sw鎩 udzia w turnieju.
Si造 by造 wyr闚nane, bo do tej potyczki oba duety gra造 ze sob cztery razy i zanotowa造 po dwa zwyci瘰twa. Trener lubelskiego AZS UMCS, klubu kt鏎ego barwy reprezentuj obie siatkarki - Jacek Rutkowski twierdzi przed spotkaniem, 瞠 dziewczyny s w dobrej formie, i je郵i wytrzymaj presj, to powinno by dobrze. Pocz徠kowo wydawa這 si, 瞠 zar闚no od strony fizycznej jak i psychicznej wszystko jest w najlepszym porz康ku, bo Polki zacz窸y znakomicie. W pierwszym secie zaprezentowa造 ostr zagrywk, bardzo dobry atak (na 14 pr鏏 12 si powiod這) i skuteczny blok. Australijki nie mog造 znale潭 瘸dnej recepty na gr debiutuj帷ych na igrzyskach bia這-czerwonych. Po 17. minutach walki Ko這si雟ka i Brzostek wygra造 pierwszego seta 21:15.

W drugiej partii przeciwniczki jednak wr鏂i造 do gry. Clansy i Bowden zdecydowanie lepiej zacz窸y broni, a szczeg鏊nie ta pierwsza. Po wyr闚nanym pocz徠ku zacz窸a zarysowywa si przewaga pary z Antypod闚. Zdo豉豉 ona odskoczy na pi耩 punkt闚 (12:7), i wprawdzie Polki stara造 si t przewag niwelowa, co nawet momentami im si udawa這, to gr kontrolowa造 Australijki, kt鏎e wygra造 tego seta 21:16. Tak wi璚 o wszystkim mia zadecydowa tie-break.

Decyduj帷a partia zacz窸a si jednak dla naszych reprezentantek 幢e. Od pocz徠ku goni造 wynik. Potem jednak wydawa這 si, 瞠 zdo豉造 opanowa sytuacj, i nawet wysz造 na prowadzenie 6:5, ale jak si p騧niej okaza這 po raz ostatni w tym spotkaniu. Z up造wem czasu do g這su dosz造 Australijki - obj窸y minimalnie prowadzenie, kt鏎e w ko鎍闚ce seta powi瘯szy造 i ostatecznie wygra造 t parti 15:11, a ca貫 spotkanie 2:1. Tak wi璚 Ko這si雟ka i Brzostek w swym olimpijskim debiucie zaj窸y miejsce dziewi徠e, a w drodze do 1/8 fina逝 zawodniczki AZS UMCS Lublin pokona造 kolejno Ferderick/Sweat (USA) 2:1, nast瘼nie Rosjanki Uko這w i Bir這w 2:0, a w meczu o pierwsze miejsce w grupie uleg造 brazylijskiemu duetowi Larissa/Talita 0:2.