Lech Poznań - Cracovia. W składzie Kolejorza bohaterowie z meczu w Pucharze Polski. Dużo zmian!

Matus Putnocky, Jan Bednarek, Darko Jevtić i Nicki Bille, którzy wykorzystali swoją szansę we wtorkowym meczu w Pucharze Polski, znaleźli się w pierwszym składzie Lecha Poznań na pojedynek ligowy z Cracovią. Początek o godz. 20.30, relacja w sport.pl.


Nieobecność zawieszonego za czerwoną kartkę Abdula Tetteha zmusiła trenera Lecha Poznań Jana Urbana to rezygnacji z gry dwoma defensywnymi pomocnikami. Na mecz z krakowianami wyjdzie tylko jeden - Łukasz Trałka. Obok niego w drugiej linii będzie ustawiony Radosław Majewski.

Kolejorz nie wygrał żadnego z czterech meczów tego sezonu ekstraklasy, ale we wtorek pokonał 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Jan Urban dał wówczas zagrać kilku rezerwowym dotychczas zawodnikom i, jak widać, spisali się na tyle dobrze, by wystąpić w piątek od pierwszej minuty. Dotyczy to przede wszystkim bramkarza Matusa Putnockiego, który zadebiutuje w lidze w Lechu Poznań, a także Jana Bednarka, Darko Jevticia i Nickiego Bille. Do składu po kontuzjach wracają ponadto Paulus Arajuuri i Szymon Pawłowski.

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Radosław Majewski - Maciej Makuszewski, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski - Nicki Bille

Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić, Robert Gumnym Lasse Nielsen, Marcin Robak, Maciej Gajos, Maciej Wilusz, Kamil Jóźwiak.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio