Sport.pl

MŚ w Akrobacji Samolotowej. Rosjanin utrzymał pozycję lidera

W trwających w Radomiu XII Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie advanced piloci mają za sobą drugą konkurencję. Na czele klasyfikacji generalnej wciąż jest Wladimir Kotelnikow z Rosji.
Rosjanin, który steruje samolotem Extra 330LC w drugim programie mistrzostw (dowolnym) uplasował się na czwartej pozycji. Wygrał Francuz Loic Lovicourt (pilotuje maszynę Extra 330SC), który jednocześnie awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. W tym najważniejszym zestawieniu prowadzi Kotelnikow. Z kolei trzecią lokatę utrzymał Rumun Andrei Mihai Serbu (Extra 330SC).

Po dwóch programach najlepszy z Polaków Piotr Szczepański zajmuje 10 miejsce. Z kolei radomianin Robert Kowalik po konkursach znanym i dowolnym jest 36. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Francja, przed USA i Rosją. Biało - czerwoni jak na razie sklasyfikowani są na 5 pozycji.

Mistrzostwa potrwają do piątku 12 sierpnia. Uroczystość zamknięcia mistrzostw połączona z ceremonią dekoracji medalistów w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej odbędzie w sobotę 13 sierpnia na fontannach.