Podejście czwarte do meczu w Częstochowie. Stal Rzeszów vs Włókniarz

W sobotę o godz. 16, żużlowcy Stali BETAD Leasing Rzeszów zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa. Będzie to już czwarte podejście do rozegrania tego spotkania.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZa pierwszym razem odwołano całą kolejkę Nice Polskiej Ligi Żużlowej, na wieść o tragicznej śmierci Krystiana Rempały, młodego żużlowca Unii Tarnów, wychowanka rzeszowskiej Stali. Nowy termin dla całej kolejki ustalono na 3 lipca. Wtedy z kolei na przeszkodzie stanęła aura. Obfite opady deszczu znów nie pozwoliły pojechać tego pojedynku. Postanowiono więc, że żużlowcy pojadą w ostatnią niedzielę lipca. Ale wtedy też plany pokrzyżowała pogoda.

Stalowcy do Częstochowy udadzą się najprawdopodobniej w najmocniejszym składzie, tak przy najmniej wynika z awizowanych składów. Jest w nim m.in. Anglik Scott Nicholls, a także Duńczyk Nicklas Porsing. Trener Janusz Ślączka zmienił więc nieco ustawienie w porównaniu do poprzedniej planowanej wyprawy pod Jasną Górę. Wtedy miał jechać Węgier Jozsef Tabaka. Teraz w składzie za niego jest Nicholls.

Stal w tym sezonie różnie traktowała wyjazdowe pojedynki. W niektórych jechała tylko w polskim składzie. Teraz wydaje się, że powalczy w Częstochowie choćby o bonus za lepszy bilans w dwumeczu. Choć jak zwykle ostateczny skład poznamy zapewne dopiero w sobotę.

Początek spotkania o godz. 16. W pierwszym meczu Stal wygrała 50:40.

Awizowane składy:

Stal BETAD Leasing Rzeszów: 1. Karol Baran, 2. Nicklas Porsing, 3. Maciej Kuciapa, 4. Scott Nicholls, 5. Dawid Lampart, 6. Patryk Wojdyło

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa: 9. Sebastian Ułamek, 10. Rafał Trojanowski, 11. Nicolai Klindt, 12. Tomas H. Jonasson, 13. Daniel Jeleniewski, 14. Oskar Polis