Rio 2016. Mają być medale. Kiedy oglądać wioślarskie finały

Trzy osady, w których startują wioślarki i wioślarze z Bydgoszczy, głównie Lotto/Bydgostii walczą dziś o olimpijskie medale.
Wiele emocji czeka kibiców z Bydgoszczy. W czwartek trzy finały z udziałem sportowców Lotto/Bydgostii oraz Zawiszy. Największe szanse medalowe, i to nawet złote, ma dwójka podwójna: Magdalena Fularczyk-Kozłowska - Natalia Madaj. Startują o godz. 16.04.

Popłyną na torze trzecim. Rywalkami są Francja, Wielka Brytania, Grecja, Litwa i USA. Tytułu mistrzyń olimpijskich bronią Brytyjki. Z Londynu w osadzie pozostała Katherine Grainger. Natomiast Anne Watkins została zastąpiona przez Victorię Thornley. W Londynie dwójka zwyciężczyń poprawiła rekord olimpijski (6.44,33). Polki miały najlepszy czas półfinałów (6.50,63) - słabszy od rekordu Brytyjek z Londynu, ale porównanie jest zawsze trudne z powodu odmienności warunków. Dwa kolejne finały z udziałem bydgoskich zawodników to czwórki męska i kobieca.

Dariusz Radosz z Lotto/Bydgostii płynie o 15.12 na torze drugim. Rywalami są Niemcy, Australia, Estonia, Ukraina i Wielka Brytania.

Natomiast o godz. 15.24 startuje w czwórce Monika Ciaciuch (Lotto/Bydgostia). Jej osada - płynie w niej również Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa) i Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) - jest także zaliczana do grona kandydatek do medalu.

Polki mają drugi tor pomiędzy USA a Ukrainą - mistrzyniami olimpijskimi z Londynu. Dalej na torach są Niemcy, Holandia i Chiny.

To finały dzisiejsze. Kolejne osady mają półfinały i repasaże. W półfinale dwójki bez sterniczki kobiet startują siostry Anna i Maria Wierzbowskie (Lotto/Bydgostia) - godz. 13.30 (trzy najlepsze osady awansują do finału A.

Tak samo jest w dwójce podwójnej kategorii lekkiej, w której wystąpi Martyna Mikołajczak (Lotto Bydgostia) -godz. 13.50 Repasaża czeka ósemkę mężczyzn: Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Mikołaj Burda LOTTO-Bydgostia), Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Krystian Aranowski (Zawisza), sternik Daniel Trojanowski (Zawisza). Musi się znaleźć w najlepszej czwórce, żeby awansować do finału - godz. 15.00.