Udany występ Karola Linettego przeciwko FC Barcelonie. Miał udział przy golu na Camp Nou [WIDEO]

FC Barcelona pokonała Sampdorię Genua 3:2 i zdobyła towarzyskie trofeum Joana Gampera. W drużynie z Włoch od pierwszej minuty grał reprezentant Polski Karol Linetty, który tego lata odszedł z Lecha Poznań.

Karol Linetty już po raz czwarty zagrał w barwach Sampdorii Genua, a po raz trzeci wyszedł w podstawowej jedenastce zespołu Marco Giampaolo. Tym razem występ w meczu sparingowym był nie byle jaki, bo przeciwko Barcelonie i to na Camp Nou, w obecności ponad 72 tysięcy widzów!

Były gracz Lecha Poznań nie był jedynie statystą w tym spotkaniu. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0 - po golach Luisa Suareza i Leo Messiego. Wtedy odpowiedziała Sampdoria po akcji, którą rozpoczął Karol Linetty (od 2:59 w poniższym skrócie). Polski pomocnik ładnie przejął piłkę podawaną przez Andresa Iniestę do Ivana Rakiticia. Było to w pobliżu pola karnego Barcelony. Po kilku błyskawicznych podaniach do siatki trafił Luis Muriel.

Absolwent Akademii Lecha Poznań błysnął jeszcze raz, w drugiej połowie (akcja od 6:23). Włosi szybko rozegrali wówczas rzut wolny i Karol Linetty podał w pole karne do Fabio Quagliarelli, który jednak nie sięgnął piłki i z niezłej okazji nic nie wyszło.

Barcelona prowadziła już wtedy 3:1, bo w 34. minucie swoją drugą bramkę tego wieczoru zdobył Leo Messi.

Karol Linetty został zmieniony w 71. minucie przez Lucę Cigariniego. Siedem minut później bośniacki napastnik Ante Budimir strzelił ostatniego gola w tym spotkaniu.