Rio 2016. Zawiodło sokole oko z Grota Zabierzów

Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów) odpadła w pierwszej rundzie eliminacji w łucznictwie.

Rywalką Polki była zaledwie 17-letnia Yasemin Angoz, 31. w rankingu światowym. 12 lat starsza Lipiarska-Pałka jest w zestawieniu 10 pozycji niżej. Angoz to młodzieżowa wicemistrzyni świata w drużynie. Zawodniczka Grota Zabierzów ma na koncie większe sukcesy. Drużynowo z koleżankami z reprezentacji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata (2014 rok), a w tym roku w Ankarze były nawet wicemistrzyniami świata.

W eliminacjach lepiej strzelała jednak Turczynka - 638 punktów przy 620 Lipiarskiej-Pałki. Na początku walka była wyrównana - po trzech seriach i wypuszczeniu dziewięciu strzał w setach było 3:3. W czwartym Turczynka była bezbłędna (3x10), w piątym Polka odrobiła straty. Był remis i o awansie decydowała dogrywka, czyli jedna strzała. Angoz trafiła 9, a Lipiarska tylko 6.

Poza łuczniczką Grota jeszcze jedna Małopolanka walczyła wczoraj o medal. Katarzyna Niewiadoma w jeździe indywidualnej na czas zajęła 18. miejsce. Wychowance Krakusa Swoszowice lepiej poszło w niedzielę, kiedy była szósta w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego.