Sport.pl

Rio 2016. Częstochowianin Jakub Jelonek w piątek walczy w Rio

Jakub Jelonek ma 31 lat, a jego pierwszym trenerem był obecny prezes CKS-u Budowlani Częstochowa Czesław Lamch, z którym zetknął się już w szkole podstawowej. Nasz lekkoatleta już w piątek 12 sierpnia (od godz. 19.30) będzie walczył w Rio na 20-kilometrowej trasie chodu sportowego.
Pochodzący z Częstochowy sportowiec wyleciał do Brazylii przed tygodniem. Oto jak relacjonuje pobyt w Rio dla czestochowa.sport.pl: - Na miejscu wszystko przebiega bez przeszkód. Warunki w wiosce olimpijskiej są skromne, ale wystarczające do przygotowania się do startu. Aklimatyzacja przebiegła pomyślnie, przestawiłem się na miejscowy czas, a pogoda w zasadzie jest taka sama jak w Polsce. Obecność najlepszych sportowców z Polski i ze świata na pewno pomaga w maksymalnej mobilizacji do tego arcyważnego startu. Liczę na to, by pokazać się z dobrej strony i na pewno, w piątek dam z siebie wszystko. Już nie mogę się doczekać początku naszej rywalizacji - podsumowuje Jelonek.

Jakub Jelonek w wieku 19 lat został mistrzem Polski, trafił do kadry narodowej i od tego momentu jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Dla wychowanka CKS-u Budowlani będzie to druga olimpiada. W Pekinie, także na dystansie 20 km, zajął 46. miejsce. Częstochowski lekkoatleta do ostatniej chwili nie wiedział, czy pojedzie do Brazylii. Znalazł się w reprezentacji dzięki temu, że miał najlepszy wynik w tym roku w Polsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Jelonek po ukończeniu studiów w Krakowie podjął pracę w Instytucie Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii Wydziału Pedagogicznego Akademii Jana Długosza. Od dwóch lat znowu na stałe mieszka w Częstochowie.

Więcej o: