Aleksander Olkowski w kadrze Polski juniorów na Euro w Chorwacji

To jedyny zawodnik Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock, który znalazł się w 16-osobowej na chorwackie Euro do lat 18 (11-21 sierpnia).
Europejska federacja Piłki Ręcznej postanowiła zrewolucjonizować rozgrywki w najniższych kategoriach wiekowych. Od tej pory mistrzostwa Europy odbywać się będą w dwóch dywizjach. Jako pierwsze doświadczą tego reprezentacje juniorów do lat 18. Ze względu na to, że polska federacja jest na 15. miejscu w rankingu, drużyna narodowa prowadzona przez Dariusza Tomaszewskiego i płocczanina Michała Skórskiego ma prawo wystąpić w tegorocznych mistrzostwach Europy w dywizji A.

Polacy w fazie grupowej zagrają z Serbią, Niemcami i Portugalią. Celem jest awans do ósemki, co gwarantuje utrzymanie w dywizji A.

Skład Polski na ME:

-- bramkarze: Marek Bartosik (Zagłębie Lubin/SMS), Dawid Skrzypczyk (Gwardia Opole/SMS, Kacper Antosik (ChKS Łódź);

-- rozgrywający: Piotr Jarosiewicz (UKPR Agrykola Warszawa/SMS), Piotr Rybski (SPR Stal Mielec/SMS), Maciej Zarzycki (Unia Lublin/SMS) , Aleksander Olkowski (SKF Wisła Płock), Paweł Dudkowski (Śląsk Wrocław), Alan Guziewicz (MTS Kwidzyn), Damian Przytuła (ITR Jeziorak Iława);

-- obrotowi: Damian Pawelec (Truso Elbląg/SMS), Jakub Bulski (Vive Tauron Kielce);

-- skrzydłowi: Tomasz Makowski (UKPR Agrykola Warszawa), Krzysztof Komarzewski (SPR Wybrzeże Gdańsk/SMS), Dawid Krysiak (Gaz System Pogoń Szczecin), Patryk Mauer (UKS Dziewiątka Legnica/SMS).