AZS będzie miał nowego rozgrywającego. Już trenuje z drużyną

Do AZS-u Częstochowa wraca Konrad Buczek, który ostatni sezon spędził w I-ligowym AZS-ie AGH Kraków. W kadrze akademików 22-latek będzie drugim rozgrywającym, obok 25-letniego Tomasza Kowalskiego.
Konrad Buczek trafił do AZS-u z MKS-u MDK Warszawa. W sezonie 2014/15 był zmiennikiem Miguela DeAmo i w związku z tym, że Hiszpan spisywał się słabo, grał sporo i miewał niezłe występy. Po zakończeniu zupełnie nieudanych rozgrywek Buczek, podobnie jak większość zawodników odszedł z klubu. Został wypożyczony do AZS-u AGH, z którym zajął 7. miejsce w I lidze.

Buczek trenuje już z drużyną. - Gdy u nas był, sportowo sprawował się dobrze, odszedł z innych powodów - mówi dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek. - Postanowiliśmy dać mu szansę i liczymy, że ją wykorzysta. Tym bardziej, że ma już spore doświadczenie w seniorskiej siatkówce.

Na pozycję rozgrywającego AZS chciał pozyskać zdecydowanie bardziej doświadczonego gracza. Rozmawiano m.in. z obcokrajowcem, ale ostatecznie zdecydowano się na Buczka. Obcokrajowcy mogą jednak do kadry akademików dołączyć. - Szukamy zastępców dla naszego atakującego i przyjmujących - wyjaśnia Bosek.

Siatkarze AZS-u od środy 27 lipca trenują pod okiem Michała Bąkiewicza. W zajęciach nie uczestniczy Rafał Szymura, który odpoczywa po sezonie reprezentacyjnym. Przyjmujący występował niedawno w turnieju eliminacyjnym MŚ do lat 23 w Zagrzebiu. Aktualnie przybywa na urlopie.