P³occzanin z br±zowym medalem i rekordem klubu w biegu p³otkarskim

17-letni Gabriel Miko³ajewski, zawodnik Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego z P³ocka, w finale biegu na 400 metrów przez p³otki wywalczy³ br±zowy medal 22. Ogólnopolskiej Olimpiady M³odzie¿y. Zawody odby³y siê we Wroc³awiu.

Gabriel już w eliminacjach zaczął od mocnego uderzenia. Był drugi w swoim biegu, bez trudu uzyskując awans do finału. Przy okazji pobił rekord życiowy - 55.69. W finale pobiegł jeszcze szybciej niż w eliminacjach o 0.48 s. Wynikiem 55.21 nie tylko zdobył brązowy medal młodzieżowej olimpiady, ale także rekord klubu.

Lekkoatleta ma 17 lat, jest uczniem Jagiellonki. Co ciekawe, dopiero w maju tego roku zadebiutował na płotkach. Finałowy bieg był jego czwartym w tej konkurencji. Jego trenerem jest Jarosław Dobrzeniak.

Bardzo dobrze na dystansie 800 metrów zaprezentował się kolejny reprezentant klubu MUKS Płock Piotr Różycki. W eliminacjach zajął drugie miejsce w serii premiowanej awansem do finału z czasem 1:59.57. W samym finale był piąty.